PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

Wyniki 13. rundy #EkspertPGEE

Zielony – pod takim loginem w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi funkcjonuje zwycięzca 13. rundy quizu #EkspertPGEE. Do rozegrania jeszcze dwie kolejki. Na finał zaprosimy ośmiu najlepszych graczy, a decydująca rozgrywka odbędzie się w siedzibie Grupy Wirtualna Polska 29 marca.

Po 13. rundzie nie ma zmiany w klasyfikacji generalnej na pozycji lidera. Loramski, który zmagania 13. rundy zakończył na trzecim miejscu – nadal przewodzi. Jego przewaga nad kolejnym graczem wynosi tylko jedno „oczko”. Zielony, a więc zwycięzca 13. rundy może jeszcze myśleć o finale, choć jest na dziewiątym miejscu. Tu zresztą wszystko jest możliwe.

Do rozegrania zostały jeszcze dwie rundy eliminacyjne: 16 oraz 23 marca. Finał przeprowadzimy w siedzibie Grupy Wirtualna Polska w Warszawie, 29 marca. Już dziś możemy zapowiedzieć ciekawe pytania praktyczne i teoretyczne, a także bardzo wartościowe nagrody, m.in. zaproszenia na 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland, Galę PGE Ekstraligi 2018 i zegarki AZTORIN.

Triumfatorzy poszczególnych rund #EkspertPGEE:

 1. herbie13
 2. Lokomotiv_Mistrzem
 3. Dawid Podrzycki
 4. Jusko
 5. herbie13
 6. Loramski
 7. Wojciech Wisniewski
 8. MadzixSz
 9. Azumi13
 10. Azumi13
 11. Loramski
 12. Lokomotiv_Mistrzem
 13. Zielony

Przykładowe pytania z 13. rundy quizu:

Ten doświadczony żużlowiec ma na swoim koncie aż 8 tytułów DMP, co jest najlepszym wynikiem wśród czynnych zawodników. Złote medale zdobywał w barwach klubów z Wrocławia, Bydgoszczy i Zielonej Góry. O kim mowa?

Grzegorz Walasek

Rune Holta

Piotr Protasiewicz

Sebastian Ułamek

Ile wynosi regulaminowa (maksymalna) pojemność zbiornika paliwa w motocyklu żużlowym na torze klasycznym?

1 litr

1,8 litra

2 litry

Nie jest określona regulaminem

W sezonie 2013 dwóch zawodników zażarcie walczyło o tytuł najskuteczniejszego jeźdźca PGE Ekstraligi. Fantastyczna średnia 2,510 pkt/bieg nie dała tytułu Nielsowi Kristianowi Iversenowi, bo górą o 0,004 pkt/bieg okazał się…

Tomasz Gollob

Tai Woffinden

Nicki Pedersen

Jarosław Hampel

Całość klasyfikacji dostępna w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. Liczba graczy przekroczyła już ponad 3 tys.