Wygrana „za trzy”. MOJE BERMUDY STAL lepsza od BETARD SPARTY

Fot. Marcin Karczewski

Gorzowianie pokonali aktualnych mistrzów Polski 52:38 w meczu 9. rundy PGE Ekstraligi. Rajderem spotkania został Daniel Bewley (12 w siedmiu biegach). Gospodarze zdobyli także punkt bonusowy za dwumecz (96:84).

MOJE BERMUDY STAL od początku dyktowała warunki, jednak w pierwszej części spotkania, BETARD SPARTA stawiała opór, przez co gospodarze prowadzili czteroma punktami. Od siódmego biegu przewaga gorzowian wzrastała systematycznie, przez co przed wyścigami nominowanymi prowadzili dziesięcioma „oczkami”. Dwie wygrane na koniec przypieczętowały wygraną zespołu Stanisława Chomskiego, dzięki czemu mogli sobie dopisać trzy punkty do tabeli PGE Ekstraligi.

Liderami drużyny z Gorzowa byli Bartosz Zmarzlik (13), Martin Vaculik (13) i Szymon Woźniak (12+2). Z dobrej strony pokazał się także Anders Thomsen (9+1), który kilka dni wcześniej w lidze duńskiej zanotował groźny upadek.

Aktualni mistrzowie Polski przyjechali na stadion im. E. Jancarza osłabieni brakiem Gleba Chugunova, który dochodzi do siebie po wypadku w Testimoniale Taia Woffindena, gdzie doznał urazu barku. Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Maciej Janowski (12+1) oraz Daniel Bewley (12). Obaj wystartowali siedmiokrotnie.

Pełna relacja dostępna TUTAJ