Wygrana Leona Madsena w Cardiff! Bartosz Zmarzlik trzeci

21.09.2019 21:02

Leon Madsen najlepszy w 2019 Adrian Flux British FIM SGP w Cardiff. Drugi linię mety w finale przekroczył Emil Sayfutdinov, a trzeci Bartosz Zmarzlik. Cała trójka rozegra także między sobą kwestie medali w ostatniej rundzie FIM SGP na MotoArenie (5 października).

Bardzo dobrze zaczął swoje starty Maciej Janowski, który wygrał swój bieg. Z kolei w bezpośrednim starciu między Emilem Sayfutdinovem a Bartoszem Zmarzlikiem lepszy był Rosjanin. Ostatnie miejsca zajęli Patryk Dudek oraz Janusz Kołodziej. Druga seria zaczęła się wyśmienicie dla Zmarzlika, który zdobył trzy punkty, a Janowski był drugi. Z kolei Sayfutdinov swoją gonitwę ukończył na trzeciej pozycji. Dobrze spisywał się także Jason Doyle, który wygrał 8. bieg, w nim także Patryk Dudek zdobył pierwsze „oczko” na swoje konto. Janusz Kołodziej ponownie zajął ostatnie miejsce. Najlepszym zawodnikiem po dwóch seriach był Artem Laguta, który przywiózł dwie „trójki”.

Trzecia odsłona brytyjskiej rundy FIM SGP zaczęła się od świetnego pojedynku Madsena z Lambertem. Górą był zawodnik gospodarzy. Kolejne zero przywiózł Kołodziej, co mocno pokrzyżowało plany Polaka na dalszą część turnieju. Dziesiąty bieg ułożył się po myśli Martina Vaculika, który wygrał i zdobył pierwsze punkty w zawodach. Janowski dowiózł „oczko”. Kolejny pewny triumf zanotował Zmarzlik w biegu 11., który wygrał z Lindgrenem, Dudkiem i Iversenem. Bez problemów swój bieg wygrał także Sayfutdinov, co zachowało status quo w klasyfikacji przejściowej (9 punktów przewagi Zmarzlika nad Rosjaninem). Liderami po tej serii byli zawodnicy FOGO Unii Leszno, TRULY.WORK Stali oraz Lindgren i Doyle (wszyscy po 7 punktów).

Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Lindbaeck, który wygrał otwarcie czwartej serii. W 14. biegu Dudek i Kołodziej musieli uznać wyższość Vaculika i Woffindena, którzy przyjechali odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu. Zawodnik STELMET Falubazu przyjechał także za Kołodziejem. W następnym wyścigu Sayfutdinov świetnie rozegrał pierwszy łuk i ponownie zwyciężył z wielką przewagą nad Lambertem, Iversenem oraz Janowskim. Tym samym Rosjanin odrobił dwa punkty w klasyfikacji przejściowej, ponieważ Zmarzlik przejechał trzeci w swoim wyścigu. Emil został także samodzielnym liderem turnieju w Cardiff (10 pkt) przed Doylem (9 pkt).

Ostatnia seria rundy zasadniczej to kolejna „trójka” na koncie Sayfutdinova, który zapewnił sobie pierwsze miejsce. Patryk Dudek pożegnał się z zawodami, zdobywając „oczko”, co dało łącznie 3 punkty. Szybką odpowiedzią wykazał się Zmarzlik, który przez dwa okrążenia stoczył wyrównaną walkę z Vaculikiem o wygraną i wyszedł z niej zwycięsko. Bieg 19. Zakończył się triumfem Madsena przed Doylem, co spowodowało, że zrównali się punktami ze sobą i Zmarzlikiem (wszyscy po 11). Z turniejem pożegnał się Woffinden, który w tym wyścigu przejechał ostatni. Z Cardiff wcześniej musiał także wyjechać Janowski, który przegrał bezpośredni pojedynek z Zagarem o ostatnie miejsce w półfinale.

W pierwszym półfinale spotkali się Madsen, Sayfutdinov, Vaculik i Lindbaeck. Bez większych historii do ostatniego biegu dnia awansował Duńczyk i Rosjanin. Druga gonitwa to walka Zmarzlika, Lindgrena, Zagara i Doylea, z której zwycięsko wyszli Polak i Australijczyk. Zawodnik TRULY.WORK Stali pewnie wystartował i nie oddał prowadzenia do końca.

Finał zdecydowanie należał do Madsena. Duńczyk najlepiej wyszedł ze startu i nie oddał wygranej. Drugi na linię mety przyjechał Sayfutdinov, a trzeci Zmarzlik. Daleko za trójką zawodników przyjechał Doyle.

W klasyfikacji generalnej prowadzi nadal Zmarzlik (118 pkt), drugi jest Sayfutdinov (111 pkt), a trzeci Madsen (109 pkt). Ta trójka rozdzieli między sobą medale w ostatniej rundzie FIM SGP w Toruniu (5 października). Szósty jest Janowski (80 pkt). Na 7. miejscu znajduje się Dudek, który do końca będzie walczyć o miejsce premiowane jazdą w przyszłorocznym cyklu. Polak ma 75 pkt, za nim jest Zagar 74 pkt i Doyle (73 pkt). Szanse na utrzymanie się w FIM SGP stracił Kołodziej, który plasuje się na 14. pozycji (51 pkt).