Współpraca STELMET Falubazu Zielona Góra z OK BEDMET Kolejarzem Opole

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Jakub Osyczka w sezonie 2020 zostanie wypożyczony do OK BEDMET Kolejarza Opole, by zyskać możliwość regularnych startów i rozwijać swoje umiejętności żużlowe. Natomiast Damian Pawliczak oraz Mateusz Tonder będą jeździć w opolskich barwach na zasadzie „gościa”. To efekty współpracy, która została zawarta między klubami z Zielonej Góry i Opola.

– Współpraca z opolskim klubem to kontynuacja projektu, w którym najważniejszy jest rozwój zielonogórskich juniorów. Trzech naszych zawodników, poza startami w Zielonej Górze, będzie także nabierać doświadczenia na drugoligowych torach. Na takiej współpracy zyskają wszyscy. Klub z Opola skompletował ciekawą kadrę i z pewnością włączy się do walki o awans do pierwszej ligi. Wierzę, że nasi zawodnicy dołożą do tego swoją cegiełkę – powiedział Wojciech Domagała, prezes zielonogórskiego klubu.

– Damian i Mateusz będą jeździć na zmianę w zespole z Opola. W zależności od tego, który z nich pojedzie w naszej drużynie, drugi z nich wystąpi w Kolejarzu. Jakub także spędzi sezon w Opolu. Ma on tam nabrać doświadczenia. Aktualnie mamy trzech doświadczonych juniorów i mam nadzieję, że Jakub wkrótce do nich dołączy. Starty w Opolu z pewnością się do tego przyczynią. Nasi zawodnicy otrzymają szansę na dodatkowe występy ligowe, a klub z Opola zostanie wzmocniony w walce o awans do pierwszej ligi – powiedział trener STELMET Falubazu Zielona Góra, Piotr Żyto.

– Nasze rozmowy nie były długie. Znamy się z Piotrem od dawna i szybko doszliśmy do porozumienia. Jakub dołącza do naszej drużyny na zasadzie stałego wypożyczenia, a Mateusz i Damian pojadą jako „goście”. Liczę na ich dobre występy na drugoligowych torach. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie miała obopólną korzyść – powiedział Marek Mróz, trener drużyny z Opola.

 

Źródło: zuzel.falubaz.com