Współpraca FIM i Eurosport Events. Firma nowym promotorem sportu żużlowego

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

FIM i Eurosport Events uzgodniły długoterminową współpracę, w ramach której firma przez dziesięć lat będzie promować żużlowe wydarzenia, w tym Grand Prix, Speedway of Nations, mistrzostwa do lat 21 i FIM Speedway Youth World Championships. Nowa umowa zacznie obowiązywać od 2022 roku.

Jak informuje portal fim-live.com, Eurosport Events będzie wykorzystywać doświadczenie w zakresie promocji sportów motorowych na międzynarodową skalę. Partnerstwo będzie miało na celu poszerzenie międzynarodowego kalendarza Grand Prix, rozszerzenie dystrybucji tego sportu w telewizji i na platformach cyfrowych, wprowadzenie żużla na nowe terytoria i zwiększenie liczby jego widzów na całym świecie. Firma będzie nadzorować operacyjne i komercyjne aspekty sportu, w tym zarządzanie prawami na wielu platformach i ich dystrybucję, produkcję telewizyjną, strategię dotyczącą praw sponsorskich oraz pełny zestaw działań marketingowych, związanych z marką i promocją. Będzie również współpracować z lokalnymi organizatorami nad lokalną promocją i maksymalizacją sprzedaży biletów, gościnności i zaangażowania fanów.

FIM z przyjemnością rozszerza współpracę z Discovery i Eurosport Events, który jest promotorem FIM Endurance World Championship od 2015 roku. Ta współpraca zapewni większą widoczność medialną FIM Speedway Grand Prix poprzez platformy Eurosport. FIM pragnie podziękować BSI i One Sport, które wniosły znaczący wkład w rozwój żużla w ciągu ostatnich dwudziestu lat i życzyć im wszelkich sukcesów w 2021 r. i do końca tego sezonu – powiedział Jorge Viegas, prezydent Międzynarodowej Federacji Motocyklowej, dla fim-live.com.

Cieszymy się, że możemy zacieśnić nasze relacje z FIM i poszerzyć nasze portfolio imprez motocyklowych. Oprócz naszego globalnego wpływu na media, który był atutem podczas procesu przetargowego, zaproponowaliśmy FIM kompleksowe podejście na najwyższym poziomie. Podstawy sportu żużlowego są mocne. Żużel pozostaje jedną z nielicznych kategorii sportów motorowych organizowanych na stadionach, napędzanych przez kibiców. FIM dał nam globalną odpowiedzialność na następne 10 lat i czekamy na rok 2022 – powiedział szef Eurosport Events, Francois Ribeiro.

Źródło: fim-live.com