Wrocławska runda Pucharu Ekstraligi 250cc dla Antoniego Kawczyńskiego

14.08.2021 08:09

Antoni Kawczyński wygrał 2. rundę Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc, która odbyła się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Zawodnik z Gdańska wygrał zawody z kompletem punktów.

Kawczyński od początku pokazywał bardzo dobrą jazdę, a bieg 15. okazał się ozdobą zawodów. Kawczyński wyprzedził na trasie Ludwiczaka, a później ruszył w pogoń za Łopuskim. Mimo, że nie miał zbyt wiele miejsca przy bandzie, pod koniec trzeciego okrążenia wyprzedził swojego kolegę z Gdańska.

Drugie miejsce zajął Kevin Małkiewicz, a podium uzupełnił Dawid Grzeszczyk. Grzeszczyk zdobył tyle samo punktów co Łopuski, ale dzięki wygranej w bezpośrednim pojedynku, to on został sklasyfikowany na najniższym stopniu podium. O dużym pechu może mówić Kacper Teska, który dwukrotnie jadąc na drugiej pozycji, notował defekty motocykla na ostatnim okrążeniu, przez co stracił dużo cennych punktów.