Wrocław chce punktów, Grudziądz chętnie powtórzy wynik sprzed roku (zapowiedź #WROZIE i #GRULES)

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Po nieco kadłubowej kolejce w piątek kibice są spragnieni emocji, więc tylko i wyłącznie w głowach, rękach i motocyklach zawodników zostaje, aby fani na stadionie i przed telewizorem czuli się ukontentowani. Czy wzorem zeszłej niedzieli będziemy świadkami niespodzianek w PGE Ekstralidze?

Jako pierwsze do realizacji tego zadania przystąpią ekipy z Wrocławia i Zielonej Góry. Wyżej notowani są zielonogórzanie, którzy równocześnie legitymują się… ujemnym bilansem małych punktów. Gospodarze z Wrocławia zatem z pewnością będą mieli o co walczyć, po dwóch dotychczasowych porażkach i jednym zwycięstwie. Potencjalna porażka może mocno skomplikować ich sytuację w tabeli i realizację medalowych, przedsezonowych planów. Rok temu we Wrocławiu wygrali gospodarze, w stosunku 49:41. Można założyć, że za kilka godzin taki wynik podopieczni Dariusza Śledzia przyjęliby bez zbędnych dyskusji, zważając na nieco nierówną formę liderów drużyny ze stolicy Dolnego Śląska. W tamtym roku wynik zespołu ciągnęli Tai Woffinden (15 punktów), Maciej Janowski (11) i Maksym Drabik (9). W tym roku, póki co, wspomniana trójka znajduje się poza pierwszą dziesiątką najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi. Podobnie jest w przypadku liderów ekipy z Zielonej Góry – najwyżej klasyfikowany jest Patryk Dudek (14. miejsce ze średnią biegopunktową na poziomie 2,00).

16:30 BETARD Sparta Wrocław – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Michał Łopaciński, Piotr Świderski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Krzysztof Cegielski
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Jeśli potyczka we Wrocławiu nie przyniesie spodziewanych emocji, kibice będą mieli okazję do poszukania dobrego ścigania w wieczornym pojedynku MRGARDEN GKM Grudziądz z FOGO Unią Leszno. Dominatorzy ostatnich lat, zgodnie z przewidywaniami, idą jak burza przez tegoroczne rozgrywki, bez względu na to, czy rywali przyjmują w Lesznie, czy też jadą „w gości”. Rok temu grudziądzanie pozwolili leszczynianom wyjechać z Hallera z jednym punktem, co było niemałą niespodzianką. Warto jednak dodać, że jedynym zawodnikiem ekipy Piotra Barona, który zapisał przy swoim nazwisku wówczas dwucyfrowy wynik punktowy był Piotr Pawlicki (15 pkt.). Grudziądzanie z kolei stanowili dobrze naoliwioną maszynę, w której każdy element realizował swoje zadanie. Czy za kilka godzin będzie podobnie?

19:15 MRGARDEN GKM Grudziądz – FOGO Unia Leszno
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Grzegorz Zengota
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Michał Wojaczek

PGE Ekstraliga 2020: Zapowiedź #GRULES

W ramach 4. rundy #PGEEkstraliga mecz MRGARDEN GKM Grudziądz S.A. – FOGO Unia Leszno LIVE w nSport+ 📺#PGEE | PGE Ekstraliga

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Środa, 1 lipca 2020

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 25.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Tomasz Kania