Wracamy na tory, wracamy na stadiony! (zapowiedź Eliga Manage

Na ligowe emocje trzeba było czekać tylko tydzień, ale wiele osób na ten właśnie weekend czekało z utęsknieniem. Po pierwsze z powodu kolejnych możliwych punktów do zdobycia w Eliga Manager, po drugie spora część graczy będzie miało okazję w ten weekend obserwować przynajmniej niektórych swoich wybranków na torze z wysokości trybun.

W piątkowe popołudnie licznik gry wskazywał 20 144 użytkowników. Jest nas coraz więcej, co bez wątpienia daje powody do radości. Większa liczba graczy to więcej emocji, więcej możliwych pojedynków, więcej okazji do porównań z innymi graczami, więcej niepewności związanej z faktem, jakie miejsce przypadnie nam w udziale na koniec kolejki. Awanse i spadki będą rozpalać wyobraźnię wirtualnych managerów, którzy na krótko po tym, jak ostatni zawodnik przejedzie w weekend linię mety zaczną analizować swój skład pod kątem zbliżającego się okienka transferowego. A to oznacza tylko jedno – niektórzy zawodnicy mają ostatnią szansę, aby przekonać do siebie kierownictwo drużyn. Inni z kolei staną przed możliwością transferu, zwiększenia siły rażenia, dołączenia do walki o najwyższe eligowe cele. Komu radość, komu smutek?

Radość z pewnością panuje w zespole Jastki, czyli lidera rozgrywek, który mimo że ma na koncie 8 dużych punktów (dwa następne zespoły mają ich 10), to jednak plasuje się na czele dzięki największej małych punktów i bonusów (336). Różnica między 1. a 4. miejscem to zaledwie 7 małych punktów, jest więc w tabeli ścisk niczym na pierwszym łuku po starcie każdego biegu.

Trzeba jednak pamiętać, że kapryśna pogoda nieco pokrzyżowała żużlowe plany, i wszyscy wciąż czekamy na to, aż kilka przełożonych ostatnio spotkań zostanie „odjechanych”. Kiedy zaległości zostaną odrobione, w tabeli bez wątpienia dojdzie do sporych roszad. Kto się z nich ucieszy, a kto będzie niepocieszony?

Tomasz Kania