Wracamy na tory PGE Ekstraligi przed wakacyjną przerwą w rozgrywkach

Spotkanie lidera PGE Ekstraligi FOGO UNII Leszno z czwartą drużyną w tabeli – forBET WŁÓKNIARZEM Częstochowa to hit X rundy #PGEE. Emocji nie zabraknie również na MotoArenie, gdzie GET WELL Toruń podejmie FALUBAZ Zielona Góra. Oba spotkania będzie można obejrzeć na żywo w nSport+ HD.

Piotr Baron postanowił wrócić do ustawienia, stosowanego na początku sezonu. Pierwszy duet stworzą Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej, w drugiej parze wystartują Piotr Pawlicki i Brady Kurtz. Trener forBET WŁÓKNIARZA Częstochowa Marek Cieślak nie zdecydował się na roszady w składzie. W pierwszym meczu wygrała FOGO UNIA Leszno 53:37.

19:30 forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa  – FOGO UNIA Leszno (live nSport+ HD)
Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Jacek Woźniak

Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

Do składu GET WELL Toruń wraca Paweł Przedpełski, którego zabrakło w ostatnim starciu ligowym w Lesznie. Dobry występ w ostatnim meczu z Wrocławiem sprawił, że kolejną szansę od trenera FALUBAZU Adama Skórnickiego otrzyma Kacper Gomólski. Obie drużyny w ligowej tabeli mają w dorobku po 7 punktów i niedzielne starcie zapowiada się niezwykle ciekawie. W pierwszym meczu na W69 wygrał FALUBAZ 50:40.

17:00 GET WELL Toruń – FALUBAZ Zielona Góra (live nSport+ HD)
Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski


Bilety: ulgowy od 10 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

Gleb Chugunov złamał nogę w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy. W niedzielę BETARD Sparty Wrocław będzie musiała radzić sobie bez Rosjanina, a więcej szans do pokazania na torze powinien otrzymać Damian Dróżdż. W formacji juniorskiej Rafał Dobrucki w miejsce Patryka Wojdyły postawił na Przemysława Liszkę. Paweł Baran awizował dokładnie takie samo zestawienie GRUPA AZOTY UNIA Tarnów jak w ostatnich spotkaniach. Pierwszy mecz tych drużyn na swoją korzyść rozstrzygnęła SPARTA 49:41.

17:00 BETARD SPARTA Wrocław – GRUPA AZOTY UNIA Tarnów
Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Krzysztof Okupski


Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

Martin Vaculik wrócił do ścigania, ale to nie koniec kłopotów zdrowotnych w CASH BROKER STALI Gorzów. Szymon Woźniak doznał urazu kostki w meczu ligi szwedzkiej, po którym poddał się operacji. Rafał Karczmarz odczuwa skutki po upadku w DMPJ i sztab szkoleniowy zdecydował, że odpocznie od ścigania. W pierwszym meczu góra okazali się żużlowcy MRGARDEN GKM Grudziądz 49:41.

19:30 CASH BROKER STAL Gorzów – MRGARDEN GKM Grudziądz
Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Maciej Głód


Bilety: ulgowy od 19 zł, normalny od 22 zł do kupienia TUTAJ.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE ze wszystkich ligowych spotkań, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu, a w kończącym ligową kolejkę magazynie w nSport+ na profilu FB Rajdera Kolejki. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE.

Nie tylko żużlowcy walczą o głosy kibiców. Ruszyła czwarta edycja popularnego konkursu MISS STARTU PGE EKSTRALIGI, w którym wybierane są najpiękniejsze podprowadzające najlepszej żużlowej ligi świata. Każdy z klubów PGE Ekstraligi zgłosił do konkursu od trzech do pięciu uczestniczek (pełniących rolę podprowadzających lub prezentujących tablicę z numeracją biegu podczas meczów PGE Ekstraligi 2018). Głosowanie w eliminacjach tylko na speedwayekstraliga.pl, a w wielkim finale za pośrednictwem aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi.

forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa: Milena Bilska, Paulina Chamara, Klaudia Mrozińska, Kornelia Sikora, Paulina Witusińska.

CASH BROKER STAL Gorzów: Alicja Binaś, Paulina Orzeł, Joanna Pruska, Julita Suchecka, Agnieszka Zdrojewska.

MRGARDEN GKM Grudziądz: Karolina Drażdżewska, Kasia Lemańczyk, Magdalena Mrozik, Martyna Murawska, Roksana Wróbel.

FOGO UNIA Leszno: Karolina Krawczyk, Katarzyna Lary, Julita Malerek, Agnieszka Pawlusek, Ada Terbert.

GRUPA AZOTY UNIA Tarnów: Arleta Imburska, Angelika Mastela, Wiktoria Mazur, Klaudia Rauer, Karolina Wzorek.

GET WELL Toruń: Sandra Muzalewska, Patrycja Wachek, Aleksandra Wysocka, Natalia Went.

BETARD SPARTA Wrocław: Kinga Bilińska, Karolina Bury, Svetlana Sologubova, Paulina Majcher, Klaudia Smolarek.

FALUBAZ Zielona Góra: Justyna Gabrowska, Sara Krawczak, Magdalena Olesińska, Gabriela Wyszyńska

Głosowanie odbywa się TUTAJ.

W dotychczasowych edycjach konkursu zwycięstwa odnosiły: Oliwia Brówka (Zielona Góra, 2015), Jagoda Gaca (Rybnik, 2016) i Jagoda Urban (Zielona Góra, 2017).

Terminarz konkursu:
– w dniu 27.06 od godz. 10:00 do godz. 18:00 w dniu 29.07.2018 r. (Eliminacje Konkursu),
– w dniu 1.09 od godz. 18:00 do godz. 18:00 w dniu 30.09.2018 r. (Finał Konkursu).

Piotr Kaczmarek