Wracamy! Hit w Gorzowie i derby w Grudziądzu

Tęskniliście za emocjami na torach PGE Ekstraligi? Wracamy po trzech tygodniach wakacyjnej przerwy i zaczynamy z wysokiego „c”, którym będzie rozegrany awansem mecz CASH BROKER STALI Gorzów z FOGO UNIĄ Leszno. W niedzielę kamery nSport+ HD zagoszczą w Grudziądzu na derbowym starciu MRGARDEN GKM z GET WELL Toruń oraz na ligowym klasyku w Zielonej Górze, gdzie FALUBAZ podejmie FOGO UNIĘ Leszno.

Do składu CASH BROKER STALI Gorzów po kontuzji wracają Szymon Woźniak i Rafał Karczmarz. Trener Stanisław Chomski awizował Woźniaka w parze z Martinem Vaculikiem. W zespole gości trener Piotr Baron w pierwsze parze postawił na duet Emil Sajfutdinov – Jarosław Hampel. Drugą parę FOGO UNII Leszno stworzą Brady Kurtz i Janusz Kołodziej, a z juniorami pojedzie Piotr Pawlicki. W pierwszym meczu rozegranym na Smoczyku wygrała FOGO UNIA 48:42.

piątek 19:30 CASH BROKER STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno (live nSport+ HD)

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Jacek Woźniak


Bilety: ulgowy od 29 zł, normalny od 36 zł do kupienia TUTAJ

 

W niedzielę żużlowców z Gorzowa czeka najdłuższa ligowa wyprawa do Tarnowa. Trener Stanisław Chomski postawił na identyczne zestawienie par, ale zamienił pierwszy seniorski duet z drugim. W drużynie GRUPA AZOTY UNIA Tarnów bez zmian, czyli Pedersen w parze z  Mroczką, Jamróg z Kildemandem, a z juniorami pojedzie Kenneth Bjerre. W formacji młodzieżowej trener Paweł Baran postawił na Dawida Knapika, który zastąpił Kacpra Koniecznego. W pierwszym meczu wygrała CASH BROKER STAL 53:37.

17:00 GRUPA AZOTY UNIA Tarnów – CASH BROKER STAL Gorzów
Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru:  Arkadiusz Kalwasiński


Bilety: ulgowy od 20 zł, normalny od 30 zł do kupienia TUTAJ

 

FOGO UNIA Leszno w ten weekend zwiedza województwo lubuskie. Po piątkowym meczu w Gorzowie, w niedzielę zamelduje się na mecz z FALUBAZEM Zielona Góra. Piotr Baron postawił na identyczne ustawienie zespołu jak na mecz z STALĄ. Na zmiany zdecydował się Adam Skórnicki. Michael Jepsen Jensen pojedzie  w parze z Gomólski, a Piotr Protasiewicz poprowadzi duet z Zengotą. roli rezerwowego pojawi się Mads Hansen, dla którego będzie to debiut w PGE Ekstralidze.  W pierwszym starciu tych drużyn w tym sezonie górą okazały się FOGO UNIA 56:34.

19:30 FALUBAZ Zielona Góra – FOGO UNIA Leszno (live nSport+ HD)
Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Bilety: ulgowy od 30 zł, normalny od 40 zł do kupienia TUTAJ

 

Derby są meczami, które w sposób szczególny elektryzują kibiców. Takie spotkanie czeka nas w niedzielę w Grudziądzu, gdzie MRGARDEN GKM podejmie GET WELL Toruń. W pierwszej odsłonie góra okazali się żużlowcy GET WELL 51:39. Rewolucji w składach obu drużyn nie ma. W zestawieniu gości z Torunia widnieje Jason Doyle, który w wyniku upadku podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff miał odpoczywać przez 10 dni. Manager Jacek Frątczak najprawdopodobniej zastosuje za Australijczyka zastępstwo zawodnika.

17:00  MRGARDEN GKM Grudziądz – GET WELL Toruń (live nSport+ HD)
Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru:  Tomasz Welc


Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ

Na deser niemniej ciekawie zapowiadające się starcie BETARD SPARTYWrocław z forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa.  Trenerzy Marek Cieślak i Rafał Dobrucki postawili na sprawdzone ustawienie swoich zespołów. W pierwszym meczu wygrali żużlowcy forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa 49:41, co zapowiada emocje w walce o punkt bonusowy w rewanżu.

19:30 BETARD SPARTA Wrocław – forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa
Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru:  Jacek Krzyżaniak


Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE ze wszystkich ligowych spotkań, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu, a w kończącym ligową kolejkę magazynie w nSport+ na profilu FB Rajdera Kolejki. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE.

Do niedzieli na Wasze głosy czekają również podprowadzające, które biorą udział w konkursie MISS STARTU PGE EKSTRALIGI, w którym wybierane są najpiękniejsze podprowadzające najlepszej żużlowej ligi świata. Każdy z klubów PGE Ekstraligi zgłosił do konkursu od trzech do pięciu uczestniczek (pełniących rolę podprowadzających lub prezentujących tablicę z numeracją biegu podczas meczów PGE Ekstraligi 2018). Głosowanie w eliminacjach tylko na speedwayekstraliga.pl, a w wielkim finale za pośrednictwem aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi.

Terminarz konkursu:

– w dniu 27.06 od godz. 10:00 do godz. 18:00 w dniu 29.07.2018 r. (Eliminacje Konkursu),
– w dniu 1.09 od godz. 18:00 do godz. 18:00 w dniu 30.09.2018 r. (Finał Konkursu).

Piotr Kaczmarek

fot. Łukasz Trzeszczkowski