Wraca PGE Ekstraliga – zapowiedź piątkowej inauguracji rozgrywek

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Po zimowej przerwie wraca najlepsza żużlowa liga świata. Pandemia wirusa COVID-19 kazała nam poczekać na PGE Ekstraligę trochę dłużej, ale spragnieni dawki żużlowych emocji kibice już w piątek mogą zasiąść głęboko w fotelach i na antenie Eleven Sports 1 cieszyć się z powrotu ligowego ścigania!

W poprzednim sezonie stadion we Wrocławiu był areną najbardziej widowiskowej jazdy w PGE Ekstralidze i to właśnie na tym owalu od starcia BETARD Sparta Wrocław z Motorem Lublin rozpoczniemy sezon 2020 . Co nowego we Wrocławiu? W formacji juniorskiej z polskim paszportem Gleb Chugunov, a tak to bez większych zmian. Liderami mają być Maciej Janowski i Tai Woffinden.

W Lublinie w awizowanym składzie nie ma pozyskanego last minute z Leszna Jarosława Hampela. Prawdopodobnie zastąpi on Pawła Miesiąca, który na antenie Radia Lublin powiedział, że nie jedzie do Wrocławia. W składzie Motoru dwie nowe twarze, czyli znający bardzo dobrze wrocławski tor Jakub Jamróg oraz Matej Zagar, który obok Grigorija Laguty i Mikkela Michelsena ma być liderem „Koziołków”.

18:00 BETARD Sparta Wrocław – Motor Lublin
LIVE w Eleven Sports 1 (studio od 17:30)

Studio: Anita Mazur, Tobiasz Musielak
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Maciej Markowski
Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Jeden mecz po takiej długiej przerwie to za mało! Po mamy nadzieję znakomitym otwarciu sezonu przeniesiemy się do Częstochowy, gdzie też będzie się działo na torze. ELTROX Włókniarz Częstochowa zmierzy się z MRGARDEN GKM Grudziądz. W składzie „Lwów” już nie dwóch, a trzech prawdziwych liderów, bo do duetu Leon Madsen – Fredrik Lindgren dołączył Jason Doyle. Co nowego w Grudziądzu? Nicki Pedersen! Czy Duńczyk będzie brakującym ogniwem, które zapewni MRGARDEN GKM awans do najlepszej czwórki ligi?

20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz
LIVE w Eleven Sports 1 (studio od 20:15)

Studio: Marcelina Rutkowska, Rafał Dobrucki
Komentarz: Piotr Olkowicz, Michał Mitrut
Reporter: Mikołaj Kruk
Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Maciej Głód

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Ponad 11.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do inauguracji PGE Ekstraligi w grze Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Piotr Kaczmarek