WP SportoweFakty: Stanisław Chomski i Mateusz Cierniak w magazynie PGE Ekstraligi (28.07.2022)

Fot. Patryk Kowalski

Trener MOJE BERMUDY STALI, Stanisław Chomski oraz junior MOTORU Lublin, Mateusz Cierniak będą gośćmi magazynu PGE Ekstraligi. W programie nie zabraknie tematów zbliżającej się fazy play-off, a także wątku stanu zdrowia Martina Vaculika. Początek programu o godz. 13:00 na portalu WP SportoweFakty.

Pierwszym gościem magazynu PGE Ekstraligi będzie Stanisław Chomski, który opowie o powrocie do startów trójki swoich podopiecznych. W ostatnią niedzielę złamania łopatki doznał Martin Vaculik. Klub przekazał już informację, że przerwa w startach przy takim urazie zazwyczaj trwa 4 tygodnie. To definitywnie wyklucza Słowaka z meczu 14. kolejki, który MOJE BERMUDY STAL pojedzie w Lublinie 7 sierpnia.

Najważniejszym pozostaje jednak pytanie, czy jeden z liderów gorzowian wróci do ścigania 21 sierpnia, kiedy to zaplanowano ćwierćfinały PGE Ekstraligi. Warto także wspomnieć, że Słowaka czeka start w Grand Prix Cardiff. 32-latek po znakomitych występach w Pradze i Gorzowie plasuje się aktualnie na 3. pozycji w mistrzostwach świata, a odpuszczenie rundy mocno utrudni mu walkę o medal.

Trener Chomski odpowie także na pytania dotyczące zdrowia jego młodzieżowców. Mateusz Bartkowiak nabawił się złamania obojczyka podczas meczu PGE Ekstraligi 10 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Jego absencja trwała dłużej niż przy zwyczajnym złamaniu obojczyka, ale junior pochwalił się już wyjazdem na tor. Otwartą kwestią pozostaje, czy wystąpi w najbliższym meczu z MOTOREM Lublin. Z kolei Oskar Hurysz nie wystąpił w niedzielnym meczu z powodu upadku na Speedway Ekstraliga Camp w ubiegłą środę w Toruniu.

Drugim gościem będzie Mateusz Cierniak. Młodzieżowiec MOTORU Lublin opowie o tym, jak zawodnicy lidera tabeli przyjęli pierwszą porażkę w sezonie w niedzielnym meczu w Częstochowie. Poruszone zostaną także kwestie jego słabszych występów w połowie tego sezonu oraz przyszłości w drużynie.

Młodzieżowiec niedawno w Grudziądzu został nagrany przez kamery CANAL+ SPORT gdzie solidnych rad udzielał mu Mikkel Michelsen. Jednocześnie Cierniak ma możliwość słuchania rad Bartosza Zmarzlika podczas zgrupowań reprezentacji Polski. Tak jest także teraz, podczas pobytu Biało-Czerwonych w Vojens. Cierniak w piątek będzie reprezentował Polskę w ramach SON 2, a w trakcie magazynu PGE Ekstraligi opowie o swoich wrażeniach z duńskiego toru przed finałem rozgrywek U21, gdzie Polska będzie broniła tytułu Drużynowych Mistrzostw Świata.

Początek programu o godz. 13:00. Transmisja dostępna będzie dostępny na stronie WP SportoweFakty.