WP SportoweFakty: Przedpełski i Krakowiak gośćmi magazynu PGE Ekstraligi (09.06.2022, godz. 13:00)

Fot. Dariusz Ryl

O duńskich gwiazdach w czwartek w najnowszym Magazynie PGE Ekstraligi. Gośćmi programu będą m.in. zawodnicy, którzy zdążyli dobrze poznać wspomnianą dwójkę – Paweł Przedpełski i Norbert Krakowiak. Początek programu o godz. 13:00 na portalu WP SportoweFakty.

Wychowanek i obecny reprezentant klubu z Torunia, Paweł Przedpełski, przez dwa sezony ścigał się dla częstochowskiego klubu. To tam się odbudował i teraz jest jednym z wyróżniających się żużlowców w PGE Ekstralidze. Zawodnik FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń w latach 2019 – 2020 często miał okazję jeździć w parze razem z Leonem Madsenem. Duńczyk to maszynka do robienia punktów w ekipie częstochowskiej, ale trudno powiedzieć o nim, że jest żużlowcem jeżdżącym zespołowo, choć w klubie przekonują, że w ostatnim czasie zaangażowanie w tworzenie atmosfery przez Madsena wzrosło.

Przedpełski opowie zatem, jak wspomina jazdę w duecie z byłym wicemistrzem Świata. Czy rzeczywiście jest to trudniejsze wyzwanie niż startowanie w parze z kimś innym? Wszystko to w kontekście niedzielnej rewanżowej konfrontacji ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM. Jak na to starcie zapatruje się Przedpełski? Czy liczy, że wykorzysta swoje doświadczenia z częstochowskiego toru? Czy według niego 6 punktów zaliczki z pierwszego spotkania to dużo, czy mało?

W ostatniej kolejce triumfował też ZOOLESZCZ GKM Grudziądz, ale wygrana 50:40 nad FOGO UNIĄ Leszno została okupiona poważną kontuzją Nickiego Pedersena. Wiele wskazuje na to, że dla Duńczyka sezon się skończył, choć w jego przypadku wszystkiego możemy się spodziewać. O tym, jaki jest naprawdę trzykrotny mistrz Świata opowie Norbert Krakowiak. Jak Nicki zachowuje się w parku maszyn, jakie ma relacje z kolegami z drużyny i czy mogą oni liczyć na niego w każdej sytuacji?

Krakowiak zdradzi też jakie nastroje panują w Grudziądzu po ostatnim spotkaniu. Z jednej strony na pewno była radość ze zwycięstwa, ale z drugiej smutek z powodu Pedersena. Jak widzi szanse ZOOLESZCZ GKM-u w dalszej części sezonu bez Duńczyka? Co sądzi o swojej formie? Dlaczego, gdy dobrze rozpocznie mecz to w dalszej fazie spotkania również można na niego liczyć, a w przeciwnym razie nie dorzuca się do dorobku drużyny? Skąd te wahania?

Ponadto w programie skróty ostatnich meczów, zapowiedź nadchodzącej kolejki, a także statystyczne ciekawostki. Początek Magazynu PGE Ekstraligi o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Pełna zapowiedź TUTAJ