WP SportoweFakty: magazyn PGE Ekstraligi z udziałem Jarosława Dymka (15.09.22, godz. 13:00)

W czwartek kolejne wydanie magazynu WP SportoweFakty. Tym razem gośćmi Marcina Musiała będą Jarosław Dymek (menedżer ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa) oraz Marcin Kuźbicki (dziennikarz ELEVEN SPORTS). Początek programu o godz. 13:00.

Pierwszym gościem Magazynu PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty będzie Jarosław Dymek. Ekipa ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA przegrała w Toruniu 44:46. Szkoleniowiec częstochowskiej drużyny podsumuje występ swoich podopiecznych, w tym m.in. słabej dyspozycji obcokrajowców – Leona Madsena i Fredrika Lindgrena, którzy na Motoarenie zdobyli łącznie 10 punktów.

Poruszony zostanie także temat taktyki, która od kilku spotkań zakłada brak występów Jonasa Jeppesena. Duńczyk jest konsekwentnie zastępowany przez juniorów, co jednak oznacza, że Dymek i Kędziora nie mogą korzystać ze swoich młodzieżowców w biegach nominowanych. O przyczynach takiej sytuacji i relacji 24-latka z klubem w programie opowie menadżer ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA. Jarosław Dymek odniesie się także do zamieszania z Jakubem Miśkowiakiem. Wciąż aktualny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów miał zastąpić podczas sobotniej rundy Grand Prix Szwecji Mikkela Michelsena. Z występu w Mallili jednak zrezygnował z powodów zdrowotnych.

Drugim gościem Magazynu PGE Ekstraligi będzie dziennikarz ELEVEN SPORTS, Marcin Kuźbicki. Komentator oceni zmiany, które wejdą w polskim żużlu od przyszłego roku. To m.in. zaliczanie polskiego zawodnika U24 do minimum 2 krajowych seniorów oraz wprowadzenie tzw. prekontraktów.

Magazyn PGE Ekstraligi tradycyjnie wystartuje o godz. 13:00 na WP SportoweFakty. W programie pokazane zostaną także skróty obu spotkań z minionej niedzieli.