WP SportoweFakty: Magazyn PGE Ekstraligi w mistrzowskim składzie. Wśród gości Gollob, Grzyb, Majewski i Cegielski

Na niewiele ponad tydzień przed początkiem sezonu gośćmi Jarosława Galewskiego w magazynie PGE Ekstraligi będą Tomasz Gollob, Marek Grzyb, Marcin Majewski i Krzysztof Cegielski. Początek programu 25 kwietnia o godz. 12:30.

Obsada pierwszego w tym roku Magazynu PGE Ekstraligi zwiastuje ciekawe rozmowy, analizy i spostrzeżenia. Nie można przecież wyobrazić sobie lepszego gościa niż Tomasz Gollob. Dlatego właśnie prowadzący Jarosław Galewski od razu na początku programu porozmawia z mistrzem świata z 2010 roku i ekspertem CANAL+.

W kim w nadchodzących rozgrywkach PGE Ekstraligi nasz najlepszy żużlowiec w historii upatruje faworyta? Czy jego zdaniem czeka dalsza dominacja FOGO UNII Leszno, a może tym razem znajdą się śmiałkowie, którzy zepchną ich z mistrzowskiego tronu? Jak zdaniem arcymistrza poradzi sobie ostatni w jego karierze klub ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz, któremu przyjdzie się odnaleźć w rzeczywistości bez Artema Laguty? Czy zatrudnienie Krzysztofa Kasprzaka to w opinii Tomasza Golloba dobry pomysł? W rozmowie z mistrzem nie zabraknie też wątków powiększenia najwyższej klasy rozgrywkowej czy zmian w procedurze startowej.

Następnie przepytany zostanie Marek Grzyb, prezes MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Zdradzi też, czy to co dzieje się teraz, ma wpływ na przygotowania zawodników oraz kiedy odzyskają własny tor. Szef klubu z Gorzowa zostanie zapytany też o finanse w przypadku ligi bez kibiców na trybunach. Dowiemy się także czy Rafał Karczmarz może liczyć na start w 1. kolejce i o deklaracjach na temat sportowego celu gorzowian na ten rok.

Później w programie zostanie poruszony gorący temat dla kibiców, czyli transmisje z meczów. Zwłaszcza teraz, gdy ze względu na pandemię trybuny stadionów są zamknięte, jest to istotne zagadnienie. O detalach opowie szef żużla w CANAL+, Marcin Majewski. Kika tygodni temu poinformowano o nowej umowie telewizyjnej, która będzie obowiązywać do 2025 roku. Czy system dwa mecze w CANAL+ i dwa w ELEVEN SPORTS będzie kontynuowany?

Ostatnim gościem Jarosława Galewskiego będzie Krzysztof Cegielski. Prezes stowarzyszenia żużlowców „Metanol” zostanie zapytany o kwestie finansowe i z pewnością oceni też zmiany w procedurze startowej, bo tak jak Tomasz Gollob, opiniował w debacie na ten temat.

Start Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 25 marca o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty oraz na stronie na Facebooku.