WP SportoweFakty: Lidsey, Dowhan i Krużyński w magazynie PGE Ekstraligi (24.08.23, godz. 13:00)

Australijczyk Jaimon Lidsey od początku kariery w Polsce ścigał się dla FOGO UNII Leszno. W nowym roku się to zmieni. Dlaczego? O tym opowie sam zawodnik w Magazynie PGE Ekstraligi. Dodatkowo gości portalu będą Robert Dowhan i Adam Krużyński. Początek o godz. 13:00.

Żużlowiec z Antypodów z animuszem zameldował się w PGE Ekstralidze. W 2019 roku początkowo był wystawiany do bardzo silnej wówczas FOGO UNIA Leszno jako rezerwowy. Kiedy w końcu zaszła potrzeba, by dostał szansę, wykorzystał ją w pełni. W meczu w Lublinie zdobył 7 punktów i bonus, czym pokazał, że jest gotowy na skuteczną rywalizację wśród najlepszych.

Od kilku sezonów Jaimon Lidsey jest podstawowym zawodnikiem leszczyńskiego klubu, ale ostatnie dwa lata nie były w jego wykonaniu wymarzone. W końcu zapadła decyzja, że nadszedł czas na zmiany, które być może są zawodnikowi potrzebne

O powodach odejścia z Leszna zawodnik opowie w rozmowie z Mateuszem Puką w czwartkowym Magazynie PGE Ekstraligi. Australijczyk wyjawi wszelkie kulisy dotyczące zmiany przez niego barw klubowych. Dowiemy się, dlaczego sam zdecydował, że chce zmienić otoczenie i jak zareagowały na to władze klubu. Opowie on też o tym, skąd biorą się u niego takie wahania formy, a także zdradzi, jakie plany i cele wyznacza przed sobą na kolejny sezon, w którym otworzy nowy rozdział w swojej karierze.

Zmiany zapowiadają się też w Zielonej Górze, gdyż ENEA FALUBAZ jest na ścieżce do awansu do PGE Ekstraligi. Po dwóch latach spędzonych na zapleczu, w Grodzie Bachusa nie wyobrażają sobie innego scenariusza, niż powrót do grona najlepszych. Jak funkcjonujący w tym momencie klub, a także drużynę ocenia były szef klubu, Robert Dowhan?

W grze o to miano pozostał FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń, który wszedł do najlepszej czwórki PGE Ekstraligi jako „lucky loser” i w półfinale zmierzy się z BETARD SPARTĄ Wrocław. O emocjach związanych z ćwierćfinałem z PLATINUM MOTOREM Lublin opowie nam Adam Krużyński z Rady Nadzorczej.

Pełna zapowiedź TUTAJ