WP SportoweFakty: Kowalski, Smektała i Cieślak w magazynie PGE Ekstraligi (31.03.22, godz. 13:00)

Już tylko kilka dni zostało do startu PGE Ekstraligi w sezonie 2022. W najnowszym magazynie WP SportoweFakty, gośćmi będą Bartłomiej Kowalski, Bartosz Smektała i Marek Cieślak. Początek programu zaplanowany jest na godz. 13:00.

Inauguracja najsilniejszej żużlowej ligi świata jest już na wyciągnięcie ręki, bowiem pierwsze mecze zaplanowano na 8 kwietnia. Na torach w całej Polsce zawodnicy nie próżnują i przygotowują się do rozpoczęcia sezonu w wydaniu ligowym. Wśród nich są goście Magazynu PGE Ekstraligi. Jako pierwszy na pytania prowadzącego Marcina Musiała odpowiadać będzie Bartłomiej Kowalski, czyli nowy junior BETARD SPARTY Wrocław, która w nadchodzących rozgrywkach będzie bronić mistrzowskiego tytułu. Młodzieżowiec opowie nam, jak wyglądała jego aklimatyzacja we wrocławskim klubie, jak czuje się na torze Stadionu Olimpijskiego, który od tego roku będzie jego obiektem domowym, a także czy odczuwa większą presję wokół swojej osoby.

W dalszej części programu zagości Bartosz Smektała. Żużlowiec klubu z Częstochowy dobrze prezentuje się w przedsezonowych sparingach oraz turniejach. Niedawno wygrał Memoriał im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Nie może zatem zabraknąć rozmowy na temat formy i odczuć samego zawodnika po pierwszych występach. W minionych dwóch sezonach częstochowianie największy problem mieli z własnym torem i jednym z celów nowego-starego trenera ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Lecha Kędziory jest go rozwiązać. Co na ten temat może powiedzieć Smektała? Czy jego zdaniem już widać rękę szkoleniowca, jeśli chodzi o przygotowanie nawierzchni? Czy biało-zieloni wreszcie odzyskają atut domowego toru?

Dużą wiedzę na temat owalu przy Olsztyńskiej posiada nasz następny gość. Marek Cieślak zęby zjadł na częstochowskim żużlu i doskonale wie, jak to wygląda od środka. Oceni on szanse na to, by ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ u siebie czuł się jak ryba w wodzie. W ogóle szczegółowo zanalizuje on możliwości poszczególnych drużyn po wykluczeniu z rozgrywek rosyjskich żużlowców. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki sparingów i turniejów, nie brakuje sugestii, że to ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ wyrasta na faworyta PGE Ekstraligi. Czy były selekcjoner reprezentacji Polski podziela to zdanie?

Będzie też o drugiej książce pisanej wspólnie przez Marka Cieślaka i Wojciecha Koerbera. W programie były trener zdradzi wszystkie szczegóły m.in. konfliktu z Piły. Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 31 marca, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.