WP SportoweFakty: Kołodziej, Walasek i Louis gośćmi magazynu PGE Ekstraligi (23.06.2022, godz. 13:00)

Janusz Kołodziej, Grzegorz Walasek oraz legendarny żużlowiec Chris Louis – to goście najbliższego wydania programu WP SportoweFakty. Nie zabraknie tematów, dotyczących obecnych sytuacji zawodników, ale także przybliżona zostanie sytuacja żużla w Wielkiej Brytanii. Początek magazynu PGE Ekstraligi o godz. 13:00.

Janusz Kołodziej doznał urazu nogi podczas meczu domowego z ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Już na torze było widać, że kontuzja jest dotkliwa, gdyż Janusz Kołodziej potrzebował pomocy, by dostać się do karetki. Mimo to zacisnął zęby i kontynuował udział w tamtym meczu z pozytywnym skutkiem. Niestety kolejne dni przyniosły konsekwencje, które uniemożliwiły jego występ przeciwko FOR NATURE SOLUTIONS APATOROWI Toruń. Jak obecnie wygląda stan zdrowia drugiego najskuteczniejszego zawodnika PGE Ekstraligi? O tym opowie nam on sam w czwartkowym magazynie. Kibice dowiedzą się też, kiedy można spodziewać się go z powrotem w akcji na torze. Wychowanek tarnowskiej UNII zdradzi, jak wygląda i przebiega jego rekonwalescencja.

Nie zabraknie też wątku dotyczącego całej drużyny FOGO UNII Leszno, która zanotowała bardzo dobry początek rozgrywek. Jakie zespół ma apetyty na decydującą fazę sezonu? Co ze zdrowiem Piotra Pawlickiego i jak wielką stratą dla drużyny jest jego absencja? Prowadzący Marcin Musiał omówi z Januszem Kołodziejem też kwestię jego występów indywidualnych. Jakie wnioski wyciągnął on po startach w cyklu Grand Prix w 2019 roku w kontekście zmagań w SEC?

Poza Kołodziejem, gościem programu będzie także Grzegorz Walasek. To kolejny żużlowiec, który kilka tygodni temu został srogo poturbowany. Zawodnik ARGED MALESA Ostrów Wlkp. wrócił już do ścigania, choć na pewno nie ze skutkiem, którego by oczekiwał. Czy jest już w pełni sił? Jak przebiegała jego rehabilitacja? Czy kontuzja odniesiona u żużlowego weterana jest bardziej dotkliwa, niż gdyby przytrafiła się młodszemu zawodnikowi?

Będzie też o najbliższym meczu ARGED MALESA Ostrów Wlkp. z BETARD SPARTĄ Wrocław. To pierwsze spotkanie w Ostrowie w tym roku, które nie ma statusu zagrożonego. Jak wpłynie to na postawę beniaminka? Czy możemy spodziewać się niespodzianki i pierwszego triumfu ostrowian w tym sezonie?

W programie obecny będzie także gość specjalny – Chris Louis. Anglik, były mistrz świata juniorów i czołowa postać światowego speedwaya przed laty, ponad dwie dekady temu uczestniczył w potwornym wypadku na torze w Częstochowie. Tak się składa, że w czerwcu przypada rocznica tego wydarzenia, które miało ogromny wpływ na dalsze żużlowe losy Louisa.

Jak wielkie, o tym opowie sam zainteresowany. W ostatnich latach pracował jako reporter Sky Sports podczas meczów ligi angielskiej, a teraz wespół z Kelvinem Tatumem komentuje turnieje Grand Prix dla brytyjskiej telewizji. Jak odnajduje się w tej roli i jak czuje zastępując śp. legendarnego Nigela Persona?

Praca komentatora to nie jedyne zajęcie Chrisa Louisa. Od lat jest on szefem Ipswich Witches. Jakie różnice między ligą polską a brytyjską zauważa? Jaki kluczowy błąd popełnili Anglicy, że ich rozgrywki aż tak straciły na wartości? Te i wiele innych ciekawych wątków z jedną z legend angielskiego żużla zostanie poruszonych w programie.