WP SportoweFakty: Janowski i Zmarzlik gośćmi przed ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland (12.05.2022, godz. 13:00)

Warszawska runda FIM SGP powraca po dwóch latach przerwy do kalendarza cyklu. Z tej okazji w magazynie WP SportoweFakty gośćmi będą uczestnicy zawodów – Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik. Początek programu o godz. 13:00.

PGE Ekstraliga w bieżącym tygodniu pauzuje, a cała uwaga jest skupiona na sobotnim 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym w Warszawie. Polscy kibice będą ściskać kciuki za naszych reprezentantów, a już w czwartek dowiedzą się, z jakim nastawieniem Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski podchodzą do tych ciekawie zapowiadających się zawodów.

Magazyn rozpocznie się od rozmowy z kapitanem BETARD SPARTY Wrocław. Janowski to zawodnik, który uwielbia wyprzedzać i w tym aspekcie jest jednym z czołowych żużlowców w PGE Ekstralidze. Prowadzący program, Marcin Musiał, zapyta więc gościa, jak wielką satysfakcję czerpie on z udanych ataków. Czy odczuwa wówczas zastrzyk adrenaliny? Czy absorbuje go reakcja trybun, czy też jest całkowicie skupiony na wykonywanym zadaniu?

Następnie gościem programu będzie Bartosz Zmarzlik. Dwukrotny mistrz Świata opowie o atmosferze towarzyszącej zawodom na PGE Narodowym, które wracają po dwuletniej przerwie. Skomentuje on też zmianę geometrii toru.

Zmarzlik jest nie tylko faworytem w tegorocznym cyklu Grand Prix, ale, podobnie jak w poprzednich sezonach, najlepszym zawodnikiem w PGE Ekstralidze. Gorzowianin wygląda na perfekcjonistę w każdym zakresie, dlatego zostanie zapytany czy podobnie jak Robert Lewandowski, gwiazda reprezentacji Polski i Bayernu Monachium, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, ma wszystko zaplanowane każdego dnia co do joty. Oczywiście wszystko po to, aby nic nie zaburzało jego przygotowań do zawodów.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 12 maja, o godzinie 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.