WP Sportowe Fakty: PGE Ekstraliga skuteczna jak Boniek

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

– PGE Ekstraliga okazała się równie skuteczna, jak prezes PZPN Zbigniew Boniek. W dwa tygodnie spółka zarządzająca rozgrywkami najlepszej ligi świata przygotowała kompleksowy plan dotyczący rozgrywek w zaostrzonym rygorze sanitarnym – można przeczytać w artykule na WP Sportowe Fakty. Najlepsza żużlowa liga świata dostała zielone światło na powrót do rozgrywek, choć bez udziału kibiców.

Premier Mateusz Morawiecki, wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk na specjalnej konferencji prasowej, przedstawili nowe informacje związane z „odmrażaniem” sportu w Polsce w czasach pandemii spowodowanej wirusem COVID-19.  Najważniejszą informacją jest zielone światło na powrót PGE Ekstraligi, która może nastąpić w połowie czerwca.

Z zadowoleniem wysłuchaliśmy słów premiera. Mogę jedynie potwierdzić, że 8 maja rozpocznie się dwutygodniowa kwarantanna dla zawodników zagranicznych. Potem wykonamy testy na koronawirusa łącznie dla 500 osób. Kolejnym etapem będą treningi. 12 czerwca wracamy do jazdy – powiedział Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

Cały materiał dostępny TUTAJ.