Wojciech Stępniewski dla WP SportoweFakty: KOL będzie musiała znaleźć rozwiązanie w duchu sportu

Fot. Łukasz Trzeszczkowski/PGE Ekstraliga
Fot. Łukasz Trzeszczkowski/PGE Ekstraliga

W rozmowie dla WP SportoweFakty, Wojciech Stępniewski opowiedział o sytuacji związanej z przerwanym meczem między MOJE BERMUDY Stalą Gorzów a ELTROX Włókniarzem Częstochowa. – KOL będzie musiała znaleźć rozwiązanie w duchu sportu. Przede wszystkim jednak poczekajmy na ekspertyzę straży pożarnej – zaznaczył prezes Ekstraligi Żużlowej.

Dariusz Ostafiński (WP SportoweFakty): Sędzia Paweł Słupski podjął dobrą decyzję, przerywając mecz w Gorzowie bez ogłaszania walkowera na korzyść Włókniarza? Pytam, bo jak rok temu Sparta miała kłopot z bandą, to jej działacze usłyszeli, że mają pół godziny na usunięcie usterki, a jak tego nie zrobią to…

Wojciech Stępniewski (prezes EŻ): Sędzia podjął mądrą decyzję. I oczywiście bardzo dobrze, że nie ogłosił walkoweru, bo można domniemywać, że pożar nie był spowodowany celowym podpaleniem.

Siła wyższa?

Wiele na to wskazuje. I od razu dodam, że tu nie było tematu braku agregatów prądotwórczych. Stal je miała. Nie było ich jednak, gdzie podłączyć, bo spaliła się rozdzielnia.

Wróćmy do regulaminu i artykułu 419, gdzie czytamy, że to organizator ponosi ryzyko i bierze na siebie obowiązek sprawnego przeprowadzenia zawodów. I tu wracam do pytania o to, czy Komisja Orzekająca Ligi ma tu cokolwiek do zrobienia?

Organizator zawsze bierze ryzyko związane ze sprawnym działaniem urządzeń na siebie, ale nigdy nie może wziąć na siebie ryzyka związanego ze spięciem w instalacji elektrycznej. Tm bardziej, że jak wykazuje Stal Gorzów, w marcu została przeprowadzona kontrola całej instalacji. Miała ona wszystkie potrzebne atesty. Taki serwis był tam przeprowadzany co roku.

Skoro wiemy tak dużo, to gdzie tu miejsce do działania dla KOL?

KOL będzie musiała znaleźć rozwiązanie w duchu sportu. Przede wszystkim jednak poczekajmy na ekspertyzę straży pożarnej, bo ona powie nam prawdę o tym, co stało się z rozdzielnią na stadionie.

Pełny wywiad z prezesem Ekstraligi Żużlowej dostępny jest TUTAJ.