Włókniarz Częstochowa zadowolony z dokonań młodych zawodników. „Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony”

Fot. Grzegorz Misiak

Za Włókniarzem Częstochowa udany sezon nie tylko w PGE Ekstralidze, ale także rozgrywkach szkoleniowych. W specjalnym cyklu, którzy tworzy klub, Józef Kafel podsumował występy juniorów i żużlowych adeptów w minionych rozgrywkach.

Jak informuje częstochowski klub, “Włókniarz, tu się szkoli” – to cykl wywiadów z członkami sztabu szkoleniowego oraz zawodnikami Włókniarza Częstochowa, którzy już teraz święcą sukcesy w różnych kategoriach zmagań. Pierwszym gościem serii był Józef Kafel – trener młodzieżowców Włókniarza.

W perspektywie całokształtu na pewno uważam sezon 2022 za bardzo udany. Trochę tych medali udało się uzbierać, w różnych kategoriach. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i myślę, że wyróżniamy się pod tym względem na arenie narodowej. Nie chciałbym w tym miejscu rozdzielać i przedstawiać tych najcenniejszych zdobyczy, ponieważ każda z nich cieszy i buduje – powiedział Józef Kaffel dla wlokniarz.com.

Oceniam szkolenie we Włókniarzu na naprawdę bardzo wysokim, godnym naśladowania poziomie. Nie mówię w tym miejscu stricte o pracy trenerskiej, ale o całokształcie organizacji tego przedsięwzięcia. Klub nie szczędzi środków na żadną z kategorii. Jesteśmy w pełni zabezpieczeni finansowo oraz logistycznie w każdej z nich. Przyznam szczerze, że nie widziałem choćby zbliżonego zaangażowania ze strony klubu w żadnym innym ośrodku w Polsce. Możemy być z tego dumni, a ta praca i zaangażowanie wielu osób procentuje bardzo szybko – zaznaczył szkoleniowiec.

Na sam początek adept otrzymuje od klubu motocykl, ubiór, a także wszelkie niezbędne zabezpieczenia, aby pod względem logistycznym był w pełni przygotowany do treningów. Potem zawodnik rozpoczyna cykl szkoleniowy i zdobywa cenne doświadczenie. Wszystko to jest poukładane w pewien “łancuch zdarzeń”, mający na celu to, aby chłopak, który do nas przyjdzie od samego początku czuł się komfortowo, otoczony opieką od “A” do “Z” – wyjaśnił Kaffel.

Pełny wywiad dostępny jest TUTAJ

Źródło: wlokniarz.com