Wiktor Lampart – kolejny z debiutantów w stawce PGE IMME im. Zenona Plecha

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Już w najbliższą sobotę na toruńskiej Motoarenie odbędzie się dziewiąta edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha. Jednym z dwóch debiutantów w stawce podstawowych zawodników będzie Wiktor Lampart.

21-latek ma za sobą bardzo udany sezon w 2021 roku. Wychowanek Stali Rzeszów w ubiegłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi był bardzo mocnym punktem MOTORU Lublin. Młodzieżowiec wystartował w 18 spotkaniach i średnio na bieg zdobywał 1,809 punktu. 2 kwietnia Lampart będzie jednym z dwóch debiutantów w stawce PGE IMME im. Z. Plecha. Co ciekawe, drugim (na trzech, przyp. red.) z nich będzie jego klubowy kolega – Dominik Kubera.

Na toruńskim owalu, 21-latek czuje się bardzo dobrze. W 2019 roku razem z MOTOREM odniósł zwycięstwo na tym stadionie, a sam zawodnik wywalczył 8 punktów. Z kolei w ubiegłym roku tych punktów wywalczył aż 11 i jeden bonus. Z pewnością toruńska Motoarena sprzyja Lampartowi. Czy w sobotę, podczas PGE IMME im. Z. Plecha potwierdzi dobrą formę na tym stadionie?

Michał Mielnik