Wiktor Lampart: Każdy tor się czymś różni (wideo)

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

20 kwietnia (środa) odbyła się konferencja przed meczem #LUBGRU, w której udział wzięli trener MOTORU Lublin, Maciej Kuciapa oraz junior lubelskiej drużyny, Wiktor Lampart. Uczestnicy odpowiedzieli na pytania m.in. o: postawę Maksyma Drabika w dwóch pierwszych spotkaniach, możliwość wyjazdu na próbę toru i plandece na torze przy Alejach Zygmuntowskich.

Szanujemy rywala. Grudziądzanie są w bardzo dobrej dyspozycji w początkowej fazie sezonu. Do tej pory nie przegrali meczu. Mam pewne obawy. Chcemy przygotować się jak najlepiej. Zawodnicy są po treningach. Maksymalnie skoncentrowani podchodzimy do tego spotkania. Nie lekceważymy rywala i walczymy o punkty – powiedział Maciej Kuciapa.

Myślę, że dla każdego próba toru to handicap. Jest to też pewnego rodzaju rozgrzewka. Można zapoznać się z torem. Zwłaszcza na wyjazdach, kiedy nie jeździło się długo na jakimś owalu, to można wtedy połapać kąty, które są wszędzie inne. Każdy tor się czymś różni, więc próba toru to duży plus. Można znaleźć odpowiednie dopasowanie motocykla. Sprawdzić różne ustawienia, bo ma się dwa wyjazdy na próbne okrążenia, więc jest to duży atut – stwierdził Wiktor Lampart.