Wielki mecz we Wrocławiu. BETARD SPARTA ze złotym medalem PGE Ekstraligi

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Po niezwykle emocjonującym meczu o złoto PGE Ekstraligi, BETARD SPARTA Wrocław pokonała MOTOR Lublin 50:40, zapewniając sobie tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Rajderem tego meczu został Daniel Bewley (10 pkt).

Mecz od zwycięstwa 5:1 zaczęli gospodarze, dzięki parze Laguta-Woffinden. Za ich plecami nieskutecznie walczył Mikkel Michelsen. Pierwsza seria zakończyła się remisem. Po starcie goście prowadzili 4:2, jednak Daniel Bewley na drugim okrążeniu minął Krzysztofa Buczkowskiego. Na prowadzeniu 13:11 był MOTOR Lublin.

W kolejny biegu gospodarze odrobili straty i doprowadzili do remisu 15:15. Wygrał Artem Laguta przed Jarosławem Hampelem i Glebem Chugunovem. Ostatni do mety przyjechał Buczkowski. Po siódmym wyścigu gospodarze wyszli na prowadzenie 22:20 za sprawą podwójnego zwycięstwa pary Bewley-Woffinden.

Trzecia seria zaczęła się od remisu. Pierwszy był Janowski, a za nim para MOTORU, Hampel-Buczkowski. W kolejnym biegu po fantastycznej walce górą była para gości. Wygrał Mikkel Michelsen, a w batalii o drugie miejsce ostatecznie lepszy okazał się Dominik Kubera.

Wyścig jedenasty podwójnie wygrali gospodarze, dzięki czemu odbili prowadzenie z rąk gości. Ostatni bieg przed wyścigami nominowanymi padł łupem gospodarzy, którzy zwiększyli przewagę do 8 punktów.

Gonitwa czternasta zakończyła się remisem, co przypieczętowało tytuł wrocławian – pierwszy od 15 lat. Od startu prowadził Tai Woffinden, którego bez rezultatu naciskał Mikkel Michelsen. W ostatnim wyścigu gospodarze wygrali 4:2, ustalając wynik na 50:40.

Relacja z meczu finałowego dostępna TUTAJ.

Sebastian Czobot