Wielki mecz Maksyma Drabika! MOTOR górą w starciu z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM

Fot. Patryk Kowalski

Fantastyczne spotkanie w Lublinie na zakończenie 2. rundy PGE Ekstraligi zaprezentowały zespoły miejscowego MOTORU i ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA. Lublinianie do końca musieli walczyć o wygraną, a o wszystkim zdecydował ostatni bieg. Rajderem meczu został Maksym Drabik (16).

Przez pierwszą część spotkania gospodarze trzymali prowadzenie, jednak była to maksymalnie przewaga ośmiu punktów. Częstochowianie stawiali opór, ale dopiero końcówka meczu sprawiła, że ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ wrócił do walki o zwycięstwo. Przed 15. biegiem na tablicy wyników widniał remis, a to dzięki temu, że goście wygrali wyścigi nr 13 i 14 podwójnie.

Ostatnia gonitwa to wygrana 5:1 MOTORU i to wicemistrzowie Polski zdobyli kolejne 2 duże punkty do tabeli. Najwięcej punktów dla gospodarzy uzyskał Maksym Drabik (16) i otrzymał miano Rajdera meczu. Poza nim, żaden z zawodników nie uzyskał dwucyfrowego wyniku. Najbliżej był Mikkel Michelsen (9+2). Obaj jechali sześciokrotnie.

W ekipie gości liderem był Leon Madsen, który zdobył 11 punktów. Drugim najlepiej punktującym był Fredrik Lindgren (9+1).

Relacja z meczu w Lublinie TUTAJ