Wielki mecz Krakowiaka! ZOOLESZCZ GKM wygrywa z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Grudziądzanie pokonali gości z Częstochowy 48:42 w drugim, piątkowym meczu 9. rundy PGE Ekstraligi. Rajderem spotkania został Norbert Krakowiak, który zaliczył najlepszy mecz w karierze (17 pkt). Bonus za dwumecz powędrował na konto ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA.

Kibice zebrani na stadionie w Grudziądzu i przed telewizorami obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie, w którym nie brakowało dobrego ścigania. Gospodarze odskoczyli na początku spotkania, jednak częstochowianie trzymali się blisko, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w biegach nominowanych, grudziądzanie powiększyli przewagę, a 14. bieg spowodował eksplozję radości, bo było pewne, że zespół gospodarzy zdobędzie 2 „oczka” do tabeli.

W zespole ZOOLESZCZ GKM-u liderem był Norbert Krakowiak, który zainkasował 17 punktów (w sześciu startach), a z dobrej strony pokazali się także Frederik Jakobsen (10+2) i Kacper Pludra (7+2). W drużynie ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA najlepiej zaprezentował się duet Kacper Woryna (12) i Leon Madsen (10).

Relacja z meczu dostępna TUTAJ