Wielki finał quizu Ekspert PGE Ekstraligi 1 kwietnia w Warszawie! (wyniki 13. rundy)

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Druga edycja quizu PGE Ekstraligi powoli dobiega końca. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały dwie rundy, a osiem osób z najwyższym wynikiem, awansuje do finału. Ten zaplanowany jest na 1 kwietnia w siedzibie Grupy Wirtualna Polska w Warszawie. Z kolei 14. runda odbędzie się 9 marca (sobota) od 20:00.

Z 3519 uczestników, aż osiem osób zdobyło komplet punktów w minionej rundzie. Przy takich sytuacjach o kolejności decyduje czas udzielania odpowiedzi liczony z dokładnością do milisekundy.

Przedostatnia runda „Eksperta PGE Ekstraligi” odbędzie się w sobotę (9 marca) w godzinach 20:00 – 20:25. W puli zagadek fazy zasadniczej pozostało tylko 30 pytań. Ostatnie 60 punktów, które jest do zdobycia zadecyduje o miejscach w finale, a walka o wejście do niego jest nadal bardzo wyrównana.

Co ciekawe, nadal nie ma wyraźnego lidera zabawy PGE Ekstraligi. Liderujący klasyfikacji przejściowej Grzegorz Dydacki (brał udział w ubiegłorocznym finale) wyprzedza Bartka Matyszczyka tylko o trzy punkty. Z kolei gracz z ósmego miejsca ma sześć punktów przewagi nad dziewiątym i piętnaście nad dziesiątym.

Pytania przygotowane zostały przez PGE Ekstraligę wspólnie z Rafałem Gurgurewiczem, jednym z jej kibicowskich Ambasadorów, który zajmuje się żużlowymi statystykami.

Czołowa „ósemka” po piętnastu rundach awansuje do wielkiego finału, który 1 kwietnia odbędzie się siedzibie Grupy Wirtualna Polska w Warszawie.

Runda finałowa będzie polegała na:

1) zadaniu każdemu jej Uczestnikowi 3 pytań teoretycznych otwartych z puli 24 pytań finałowych (punktacja 0 pkt za złą odpowiedź lub jej brak, 1 pkt za poprawną odpowiedź)

2) zadaniu każdemu jej Uczestnikowi 1 dodatkowego pytania od eksperta punktowanego w skali 0 – 3 pkt

Dla najlepszych w fazie finałowej czekają: podwójne zaproszenia na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym (18 maja), zegarki AZTORIN, podwójne zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2019 oraz gadżety PGE Ekstraligi.

Aby dołączyć do gry i powalczyć o wspaniałe nagrody, wystarczy pobrać aplikację PGE Ekstraligi z oficjalnych sklepów firm Android oraz Apple.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS

Więcej informacji o quizie TUTAJ