We Wrocławiu emocje gwarantowane – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Beniaminek PGG ROW Rybnik kontra aktualny mistrz Polski i niepokonana FOGO Unia Leszno – tak zacznie się piątek z żużlem w ELEVEN SPORTS 1. Czy w Rybniku będziemy świadkami kolejnej niespodzianki w tym sezonie, czy „dream team” z Leszna udowodni swoje mistrzowskie aspiracje? To będzie przystawka, a na danie główne spotkanie BETARD SPARTA Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz.

Skazywany na pożarcie PGG ROW w awizowanym składzie znów pominął Troya Batchelora. Do składu beniaminka z Rybnika wrócił Mateusz Szczepaniak, którego zabrakło podczas meczu w Lublinie, gdzie zastępował go jadący jako „gość” Adrian Miedziński. Z kolei FOGO UNIA Leszno nadal stawia na Jaimona Lidseya i trener Piotr Baron nie eksperymentuje na razie ze składem.

10.07, godz. 18:00 PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:30)
Studio: Marcelina Rutkowska, Jakub Jamróg
Komentarz: Piotr Olkowicz, Marcin Kuźbicki
Reporter: Mikołaj Kruk

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Krzysztof Okupski

Duża niespodzianka i dość zagadkowe ustawienie w awizowanym składzie BETARD Sparty Wrocław. Z numerem dziesiątym znalazł się junior Mateusz Panicz. Trener Kempiński postawił natomiast na sprawdzone rozwiązania jeżeli chodzi o formację seniorską MRGARDEN GKM Grudziądz. Za to w formacji młodzieżowej Damian Lotarski zastąpi Marcina Turowskiego. Dla obu drużyn będzie to bardzo ważne spotkanie. Wrocławianie zajmują w tabeli piąte miejsce z dorobkiem 3 punktów, a żużlowcy MRGARDEN GKM „oczko” niżej i z punktem mniej od piątkowego rywala. Porażka, może oznaczać że „pociąg” do play-off może odjechać i trudno będzie go dogonić.

10.07, godz. 20:30 BETARD Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Anita Mazur, Tobiasz Musielak
Komentarz: Michał Korościel, Rafał Dobrucki
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Maciej Głód

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Mamy już ponad 25.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Piotr Kaczmarek