Ważny mecz w Grudziądzu – zapowiedź niedzielnego spotkania PGE Ekstraligi

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Tylko jeden mecz w ten weekend zobaczą kibice PGE Ekstraligi. Emocji w nim jednak nie zabraknie, bo obie ekipy są świadome tego, jaka jest stawka tego spotkania. Mecz MRGARDEN GKM Grudziądz – GET WELL Toruń na żywo w nSport+.

Grudziądzanie podejmą na własnym torze ekipę GET WELL Toruń. Będzie to zaległe spotkanie 5. kolejki najlepszej żużlowej ligi świata. Goście są jak na razie czerwoną latarnią, gospodarze po siedmiu rozegranych meczach zajmują 6 miejsce z 5 punktami na koncie. Ewentualna wygrana z bonusem pozwoliłaby torunianom na awans w tabeli i opuszczenie strefy zagrożenia. Stoi jednak przed nimi trudne zadanie, od czasu awansu grudziądzan do PGE Ekstraligi torunianie wygrali w Grudziądzu tylko raz, a trzy razy musieli przełknąć gorycz porażki.

W fazie zasadniczej gospodarze podejmą jeszcze na własnym torze drużyny TRULY.WORK Stali, STELMET Falubazu i SPEED CAR Motoru, stawiając czoła na wyjeździe swoim niedzielnym rywalom z Torunia, a także żużlowcom BETARD Sparty i forBET Włókniarza. Torunianie, poza wspomnianym pojedynkiem z Grudziądzem, o punkty na MotoArenie będą walczyć z lublinianami, wrocławianami i zielonogórzanami, udając się na wyjazdowe spotkania do Częstochowy i Leszna. Wymagający terminarz sprawia, że obie drużyny z pewnością będą bardzo zmotywowane, aby niedzielne spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść.

W obu obozach wystąpią zawodnicy, których kibice będą mogli zobaczyć 12 lipca w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Ze strony gospodarzy do startu nominowany został Artem Laguta, natomiast wśród gości jest to Jason Doyle. Dodatkowo w drużynie grudziądzkiej zawodnikami oczekującymi są Krzysztof Buczkowski oraz Kenneth Bjerre, a zawodnikiem rezerwowym jest Marcin Turowski.

16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – GET WELL Toruń
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Komentatorzy: Sergiusz Ryczel, Michał Widera
Studio: Jakub Zborowski, Robert Wardzała
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: normalny od 40 zł, ulgowy od 30 zł

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Tomasz Kania