Warszawa gotowa na fanów żużla i atrakcje turystyczne

Fot. Wojciech Tarchalski

Łazienki Królewskie, pomnik Syrenki warszawskiej, Zamek Królewski lub Centrum Nauki Kopernik oraz położone niedaleko PGE Narodowego Bulwary nad Wisłą – to można zobaczyć w Warszawie przed ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland.

Łazienki Królewskie to park, w którym znajduje się letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. W Łazienkach znajdują się oranżerie, amfiteatr, a nawet ogród chiński. Park znany jest również z Koncertów Chopinowskich, które od 15 maja do 25 września odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 12.00 i 16.00.

Każdemu z Was życzymy dziś dużo miłości! 😘 A na romantyczną przechadzkę polecamy oczywiście najpiękniejsze ogrody w…

Posted by Łazienki Królewskie on Monday, February 14, 2022

Na Rynku Starego Miasta, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO zobaczyć można warszawską Syrenkę – oficjalny symbol miasta. Znajduje się tam też Zamek Królewski. W dawnej siedzibie polskich władców oprócz apartamentów zobaczyć można obrazy słynnego Rembrandta oraz płótna Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem.

Muzeum Powstania Warszawskiego to interaktywne muzeum upamiętnia wydarzenie, które zmieniło oblicze stolicy – Powstanie Warszawskie 1944 roku. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej.

Muzeum Fryderyka Chopina to muzeum poświęcone wybitnemu kompozytorowi i pianiście znajdujące się w Zamku Ostrogskich w Warszawie. W zbiorach muzeum znajduje się licząca ok. 7000 obiektów kolekcja chopinianów. Są to m.in. rękopisy, listy oraz inne pamiątki osobiste po kompozytorze, a także fotografie, wizerunki ikonograficzne, obrazy, rysunki i grafiki. Placówka posiada największy na świecie zbiór rękopisów kompozytora.

🚶‍♂️🚶‍♀️ Tegoroczną Majówkę z Chopinem zainaugurowaliśmy nadzwyczaj aktywnie – w sobotę 30 kwietnia wyruszyliśmy na…

Posted by Muzeum Fryderyka Chopina on Thursday, May 5, 2022

Centrum Nauki Kopernik to kolejne z miejsc godne polecenia do odwiedzenia. Centrum nauki zostało otwarte w 2010 roku i znajduje się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Celem centrum jest rozwijanie nauki, współpraca z naukowcami i nauczycielami, a według misji instytucji także: inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Oczywiście warto również zwiedzić jeden z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie jakim jest Pałac Kultury i Nauki. Widać go z niemal każdego miejsca w stolicy.

#StandWithUkraine 🇺🇦Miasto Stołeczne Warszawa wspiera osoby uciekające z Ukrainy. Stolica uruchomiła specjalne…

Posted by Pałac Kultury i Nauki Warszawa on Tuesday, May 21, 2019

2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland odbędzie się 14 maja na PGE Narodowym. Początek zawodów o godz. 19:00.