Warszawa da się lubić (zapowiedź 8. rundy Ekspert PGE Ekstraligi)

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Tegoroczny quiz Ekspert PGE Ekstraligi minął już półmetek rywalizacji. 19 stycznia o godz. 20:00 rozpocznie się 8. runda konkursu. Zabawa aż do 8 marca toczy się w oficjalnej aplikacji mobilnej najlepszej żużlowej ligi świata. Tym razem konkursowe pytania będą dotyczyły warszawskich rund FIM Speedway Grand Prix.

Aktualnie na prowadzeniu jest dwóch uczestników: Bartek Matyszczyk oraz Muszy (po 137 pkt). Za ich plecami z niewielką stratą znajduje się Grzegorz Dydacki (136 pkt) i laraqueen (135 pkt). Ostatnie, premiowane awansem do finału, miejsce nadal zajmuje Majk9102130 pkt.

Siódma runda pokazała, że większość graczy bardzo dobrze radzi sobie w zabawie PGE Ekstraligi – aż 37 osób zdobyło komplet 20 punktów. Zgodnie z regulaminem, kolejność liczona jest – w przypadku klasyfikacji z danej rundy – z dokładnością co do milisekundy, na podstawie czasu udzielania odpowiedzi.

Z kolei w przypadku równej liczby punktów dwóch lub większej liczby uczestników o kolejności na miejscu ósmym w klasyfikacji generalnej po rozegraniu wszystkich rund eliminacyjnych, warunkującym awans do rundy finałowej, decydować będzie w kolejności: większa liczba punktów zdobytych przez uczestnika w pojedynczej rundzie 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1.

Finałowe zmagania są zwykle na bardzo wysokim poziomie trudności pytań, które zadają nie tylko przedstawiciele PGE Ekstraligi, ale także eksperci. W pierwszej edycji quizu w taką rolę wcielił się Leszek Demski, szef sędziów, w drugiej zaś Paweł Słupski, jeden z arbitrów w PGE Ekstralidze.

Ośmiu najlepszych uczestników zabawy uzyska bezpośredni awans do finału, a skoro rywalizacja na tym etapie eliminacji jest bardzo zacięta, to należy spodziewać się, że każde pytanie będzie miało swoją wagę. Organizatorzy tak skonstruowali quiz, iż już wkrótce ranga i trudność pytań będą sukcesywnie zwiększać się.

Najbliższa, ósma, runda quizu dotyczyć będzie cyklu FIM Speedway Grand Prix, a dokładniej warszawskich rund, które odbywają się na PGE Narodowym. Będzie trzeba zwrócić uwagę na ich uczestników, kibiców, kwestie biletowe, ale także marketingowe i promocyjne. Bystre oko będzie bardzo ważne, bowiem wiele zagadek okazać może się bardzo podchwytliwych.

Łącznie za 10 poprawnych odpowiedzi będzie można zdobyć 19 punktów. Podział punktacji w tej rundzie wyglądać będzie następująco: 4 pytania za 1 pkt, 3 pytania za 2 pkt, 3 pytania za 3 pkt.

Jak co tydzień, zabawa rozpocznie się o godz. 20:00 w niedzielę. Tym razem quiz aktywny będzie przez dwadzieścia minut, a na zaznaczenie odpowiedzi w każdym z pytań, tradycyjnie, będzie 20 sekund.

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 7. rundzie:

  1. Bartek Matyszczyk – 137 pkt
  2. Muszy – 137 pkt
  3. Grzegorz Dydacki – 136 pkt
  4. laraqueen — 135 pkt
  5. Gabriela Niemczak – 133 pkt
  6. Janusz Świtała – 133 pkt
  7. Stanisław Tarasek – 131 pkt
  8. Majk9102 – 130 pkt

Finał quizu odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski wiosną tego roku i będzie bezpośrednim pojedynkiem uczestników z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, jury i eksperta. Zakwalifikują się do niego najlepsi uczestnicy eliminacji. Ośmiu finalistów powalczy o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Następna runda quizu odbędzie się 26 stycznia w godz. 20:00 – 20:15. Obejmować będzie 5 pytań o tematyce sędziowskiej w sporcie żużlowym.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS