Walkę o medale czas zacząć! – zapowiedź piątku w PGE Ekstralidze

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

To już decydująca faza tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. W piątek nie będziemy jeszcze znali właścicieli złotego, srebrnego i brązowego medalu, ale będziemy mogli wiedzieć, kto do tego się mocno przybliżył. Szykuje się dawka dobrego żużla, więc siadamy głęboko w fotelach i odpalamy ELEVEN SPORTS 1 oraz nSport+!

W awizowanym składzie na piątkowe spotkanie znalazł się znalazł się Tai Woffinden, ale przesądzone jest, że Brytyjczyka z powodu kontuzji w tym meczy zabraknie. BETARD Sparta Wrocław skorzysta z zastępstwa zawodnika za swojego lidera. Wrocławianie zapewne skorzystają też z usług „gościa” Chrisa Holdera. Poza składem znalazł się też Maksym Drabik. Czy tak zdziesiątkowana BETARD Sparta sprawi niespodziankę i wygra z RM SOLAR Falubazem? W układance Piotra Żyto tylko jeden mały znak zapytania. Czy pojedzie Antonio Lindbaeck, bo niewykluczone jednak, że Szweda zastąpi „gość” Rohan Tungate.

09.10, godz. 18:00 (ELEVEN SPORTS 1)
RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – BETARD Sparta Wrocław

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Błażej Demski
Kontroler motocykli: Ryszard Walus

Mecz o brązowy medal będzie dobrą przystawką przed daniem głównym, jakim będzie finał PGE Ekstraligi. Wszystkie oczy kibiców czarnego sportu w piątkowy wieczór będą zwrócone na stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, gdzie MOJE BERMUDY Stal zmierzy się FOGO Unią Leszno. Z ósmego miejsca do finału, a może i po złoto? To nie scenariusz filmowy, a realia. W decydującym meczu sezonu zabraknie poobijanego Nielsa Kristiana Iversena, a w jego miejsce ma się pojawić „gość” Jack Holder. W zespole Piotra Barona pełen spokój, sprawdzona w bojach kadra jedzie bronić mistrzostwa. Lata praktyki mówią, że leszczyński zespół w tych decydujących meczach nie przebiera już w środkach i pokazuje swoją mistrzowską moc. Czy tak będzie również teraz?

09.10, godz. 20:30 (nSport+)
MOJE BERMUDY Stal Gorzów – FOGO Unia Leszno

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz
Kontroler motocykli: Bartosz Jędrzejewski

PGE Ekstraliga 2020 – finał: Zapowiedź #GORLES

MOJE BERMUDY Stal Gorzów i FOGO Unia Leszno o złoty medal #PGEEkstraliga 🥇#GORLES LIVE w nSport+#PGEE | PGE Ekstraliga

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Czwartek, 8 października 2020

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Piotr Kaczmarek