Walka o wielki finał – pierwsze starcie. Zapowiedź półfinałów PGE Ekstraligi

Fot. Tomasz Jocz

Na 5 września zaplanowane są pierwsze spotkania o awans do finału PGE Ekstraligi w sezonie 2021. W Gorzowie MOJE BERMUDY STAL zmierzy się z MOTOREM Lublin. Z kolei FOGO UNIA podejmie BETARD SPARTĘ. Transmisje LIVE w ELEVEN SPORTS 2 (#GORLUB) i nSport+ (#LESWRO).

MOTOR Lublin osiągnął swój cel minimum na sezon 2021. Awans do półfinału PGE Ekstraligi to niewątpliwie wielki sukces drużyny prezesa Jakuba Kępy. Apetyty kibiców rosną jednak w miarę jedzenia i lubelscy kibice z pewnością marzą o czymś więcej, niż tylko o wzięciu udziału w fazie play-off. O awans do finału łatwo jednak nie będzie, bo pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna Stanisława Chomskiego.

Problemy kadrowe gospodarze mają już za sobą i w niedzielnym spotkaniu wystąpią w najsilniejszym zestawieniu. Do składu po kontuzjach powracają Martin Vaculik, Szymon Woźniak i Wiktor Jasiński. Spotkanie obu drużyn w rundzie zasadniczej zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy (52:38), a wypracowanie takiej zaliczki przed rewanżem w Lublinie byłoby dla żółto-niebieskich pierwszym krokiem w kierunku wielkiego finału.

05.09, godz. 16:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – MOTOR Lublin (LIVE ELEVEN SPORTS 2, mecz z telemetrią)
Studio: Anita Mazur, Grzegorz Walasek
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Maciej Markowski, Marcin Musiał

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Maciej Głód
Komisarz techniczny: Błażej Demski
Kontroler motocykli: Rafał Wojciechowski

W Lesznie spotkanie obrońców tytułu Drużynowych Mistrzów Polski, FOGO UNII z BETARD SPARTĄ, czyli drużyną, która otwarcie mówi o zajęciu miejsca na fotelu najlepszej drużyny w Polsce. Goście zbudowali przed sezonem zespół, którego celem jest zdobycie złotego medalu i tylko na tym skoncentrowana jest drużyna prowadzona przez Dariusza Śledzia.

Wrocławianie w rundzie zasadniczej pokonali leszczynian na ich torze 49:41, ale faza play-off to zupełnie nowa karta. Podopieczni Piotra Barona znani są z tego, że w najważniejszych spotkaniach sezonu potrafią być zupełnie inną drużyną i w żadnym wypadku nie należy odbierać im szans na pokonanie lidera po rundzie zasadniczej, tym bardziej na stadionie im. Alfreda Smoczyka, na którym atmosfera nie raz niosła gospodarzy w kierunku największych sukcesów. Szykuje się nam przepiękna uczta, a to dopiero początek najważniejszej fazy rozgrywek PGE Ekstraligi!

05.09, godz. 19:15 FOGO UNIA Leszno – BETARD SPARTA Wrocław (LIVE nSport+, mecz z telemetrią)
Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Aleksander Janas
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz
Kontroler motocykli: Ryszard Walus

Kamil Rychlicki