Walka o play-off wkracza w decydującą fazę – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

Żarty się skończyły. Zostały cztery kolejki rundy zasadniczej PGE Ekstraligi i wszystko będzie jasne – kto pojedzie o medale, a kto pojedzie na wakacje. W piątek dwa bardzo ciekawie zapowiadające się spotkania w najlepszej żużlowej ligi świata. Transmisje LIVE w ELEVEN SPORTS 1.

Lider FOGO Unia Leszno już nie taki mocny? Dwie ostatnie porażki pokazały, że leszczynianie są do pokonania. Czy w piątek MRGARDEN GKM Grudziądz pokusi się o niespodziankę i wyjazdowe zwycięstwo, które pozwoli zachować matematyczne szanse walki o fazę finałową. W pierwszym meczu FOGO Unia wygrała 48:42 – jak będzie teraz? Trener Robert Kempiński stracił cierpliwość do Marcina Turowskiego i postanowił awizować na mecz w Lesznie parę Damian Lotarski – Denis Zieliński. Piotr Baron zamienił jedynie miejscami swoich juniorów. Wolny termin ma „gość” Krystian Pieszczek, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że żużlowiec pierwszoligowego Zdunek Wybrzeża Gdańsk zajmie miejsce w awizowanym składzie kogoś z duetu Buczkowski – Pawlicki.

21.08, godz. 18:00 FOGO Unia Leszno – MRGARDEN GKM Grudziądz (pierwszy mecz 48:42)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:30)
Studio: Marcelina Rutkowska, Krystian Plech
Komentarz: Piotr Olkowicz, Michał Mitrut

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Michał Wojaczek, Asystent sędziego: Rafał Kobak

Cztery zwycięstwa z rzędu pozwoliły MOJE BERMUDY Stali Gorzów odbić się od dna tabeli. Podopieczni Stanisława Chomskiego nabrali takiego wiatru w żagle, że chcą zaatakować jeszcze fazę play-off. Zwycięstwo za „trzy” bardzo by ich do tego przybliżyło, a w pierwszym meczu wygrali właśnie gorzowianie 49:41. Za Nielsa Kristiana Iversena zastosowane zostanie najpewniej zastępstwo zawodnika, a do składu wskoczy „gość” Jack Holder. W odwodzie jest jeszcze Nicolai Klindt, który ostatnio pokazał się z bardzo dobrej strony.

21.08, godz. 20:30 ELTROX Włókniarz Częstochowa – MOJE BERMUDY Stal Gorzów (pierwszy mecz 41:49)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Anita Mazur, Artur Czaja
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Maciej Głód, Asystent sędziego: Bartosz Ignaszewski

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

 

Piotr Kaczmarek