Walka na dwóch frontach – zapowiedź niedzielnych spotkań 9. rundy PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Karczewski

Niedziela z PGE Ekstraligą rozpocznie się spotkaniem w Lublinie, gdzie miejscowy MOTOR podejmować będzie MOJE BERMUDY STAL Gorzów. W Grudziądzu rozstrzygnąć mogą się losy utrzymania jednej z drużyn w najlepszej żużlowej lidze świata. Z pewnością będzie gorąco. Obie pary mają w tym sezonie odmienne cele, co gwarantuje nam niesamowite emocje.

Przy Alejach Zygmuntowskich MOTOR Lublin postara się zrewanżować gorzowianom za porażkę w 2. kolejce PGE Ekstraligi. MOJE BERMUDY STAL Gorzów, pod wodzą Bartosza Zmarzlika, rozpocznie spotkanie z 14-punktową zaliczką i utrzymanie punktu bonusowego będzie w niedzielę dla podopiecznych Stanisława Chomskiego planem minimum, ale miejscowi również mają coś do udowodnienia. Wysoka przegrana w Częstochowie co prawda nie oddaliła MOTORU od upragnionej fazy play-off, ale z pewnością zasiała ziarno niepewności. Czy spisujący się świetnie na własnym torze lublinianie udowodnią, że poprzedni mecz był tylko nic nie znaczącym wypadkiem przy pracy?

16:30 MOTOR Lublin – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
Pierwszy mecz: 38:52
LIVE nSport+ (studio od 16:00)

Studio: Michał Łopaciński, Marek Cieślak
Komentarz: Maciej Noskowicz, Tomasz Piszcz
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze
Asystent sędziego: Rafał Kobak
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

Mecz o utrzymanie w PGE Ekstralidze – tak mówi się o niedzielnym spotkaniu drużyn zajmujących dwa ostatnie miejsca w tabeli PGE Ekstraligi. Grudziądzanie, aby odbić się od dna, potrzebują zwycięstwa, najlepiej z punktem bonusowym. Goście, chcąc nadal marzyć o startach w elicie w sezonie 2022, muszą przynajmniej obronić 12-punktową przewagę z pierwszego meczu. Do składu drużyny prowadzonej przez Janusza Ślączkę powraca Paweł Miesiąc. Trener gości, Piotr Żyto, liczy z pewnością na podtrzymanie wysokiej formy u Mateusza Tondera i przełamanie Mateja Zagara, chociaż tor przy Hallera 4 raczej nie znajduje się na liście jego ulubionych.

19:15 ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra (mecz z telemetrią)
Pierwszy mecz: 39:51
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Tomasz Gollob
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Michał Wojaczek
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

 

Kamil Rychlicki