W Zielonej Górze o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów (lista startowa)

01.10.2020 10:23

W czwartek (1 października) na stadionie w Zielonej Górze rozegrany zostanie finał DMPJ. Poza gospodarzami – Francepol Falubazem Junior, na torze przy W69 zaprezentują się żużlowcy z Częstochowy, Grudziądza, a także łotewskiego Daugavpils. Początek zawodów o godz. 17:00, a transmisję LIVE przeprowadzi SabmarTV.

Gospodarze turnieju awizują najsilniejszy skład. Żelazną trójkę Krakowiak – Tonder – Pawliczak wesprze Fabian Ragus, który z powodzeniem prezentował się w tegorocznych zawodach młodzieżowych. Największy ciężar zdobywania punktów spoczywać jednak będzie na najbardziej doświadczonych zawodnikach. Norbert Krakowiak w minionym tygodniu w Zielonej Górze wywalczył brązowy medal w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Mateuszowi Tonderowi zabrakło punktu, aby stanąć na podium. Obaj dwa tygodnie temu w Rybniku zdobyli złoty medal w finale Młodzieżowych Mistrzostwach Par Klubowych, a także zdobywali ważne punkty w ostatnich meczach ligowych RM SOLAR Falubazu. Ważnym ogniwem będzie także Damian Pawliczak, który w tym sezonie kończył turnieje młodzieżowe z kompletami punktów.

Z zamiarem zwycięstwa w finale przyjeżdża do Zielonej Góry częstochowski Bocar Włókniarz. Trio Miśkowiak – Świdnicki – Kowalski w minionym tygodniu wygrali przy W69 rundę Ligi Juniorów. Dzień wcześniej Miśkowiak zdobył srebrny medal MIMP. Czy to zebrane doświadczenie okaże się wartościowym atutem zespołu spod Jasnej Góry? Skład Bocar Włókniarza uzupełnia Kamil Król, który rok temu zdał żużlową licencję.

Czarnym koniec turnieju może okazać się drużyna z Łotwy, która pewnie wygrała rywalizację w grupie C. Żużlowcy Lokomotivu w eliminacjach pokonali między innymi Motor Lublin. Zespół z Daugavpils to jedyny pierwszoligowiec w stawce finału, ale niech to nikogo nie zmyli. Młodzi Łotysze w tym sezonie świetnie prezentują się nie tylko w rozgrywkach młodzieżowych, ale także w pojedynkach ligowych z bardziej utytułowanymi przeciwnikami. Lokomotive z pewnością włączy się do walki o medale z najcenniejszego kruszcu.

W finale wystąpi także grudziądzki MRGARDEN GKM. Szalony sezon 2020 udowodnił jednak, że w żużlu teoria to jedno, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Każdy z czterech awizowanych zawodników z Grudziądza ma doświadczenie w PGE Ekstralidze. Wygranie grupy eliminacyjnej również nie było przypadkowe. Brak presji spoczywającej na faworytach również może okazać się pomocny. Ambitnego zespołu MRGARDEN GKM-u nie można więc lekceważyć.

Bilety na finał DMPJ dostępne są TUTAJ.

SK LOKOMOTIVE JAUNIBA DAUGAVPILS (kaski czerwone)
1. Olegs Mihailovs
2. Francis Gusts
3. Ernests Matjusonoks
4. Ricards Ansviesulis

FRANCEPOL FALUBAZ JUNIOR ZIELONA GÓRA (kaski niebieskie)
5. Fabian Ragus
6. Damian Pawliczak
7. Norbert Krakowiak
8. Mateusz Tonder

BOCAR WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA (kaski białe)