W SOBOTĘ O ZŁOTO #PGEE. W NIEDZIELĘ AKT PIERWSZY WALKI W BARAŻU

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Przed tygodniem plany popsuły nam prognozy i intensywne opady deszczu w Lesznie. Teraz już wszystko jest zapięte na ostatni guzik, pogoda zamówiona, a co się odwlecze to nie uciecze. Czas poznać Drużynowego Mistrza Polski 2018. Wszystkie bilety na najważniejsze spotkanie w PGE Ekstralidze zostały już wyprzedane, co oznacza komplet publiczności na stadionie im. Alfreda Smoczyka.

Czy dwa punkty to dużo, czy mało? CASH BROKER Stal Gorzów pokonała FOGO Unię Leszno 46:44 w pierwszym tegorocznym meczu finałowym PGE Ekstraligi, a najskuteczniejsi na torze byli Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki (po 13 punktów). Stanisław Chomski oraz Piotr Baron nie rozmyślili się przez tydzień i podali identyczne ustawienia awizowanych składów. Gorzowska Stal ma dwupunktową zaliczkę przed rewanżem. To dużo, czy mało? – Z pełnym przekonaniem mówię to, że do Leszna jedziemy po prostu wygrać i zdobyć złoty medal. Jestem ulepiony z takiej gliny, że dopóki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe – zapowiedział Szymon Woźniak.

W rundzie zasadniczej na torze im. Alfreda Smoczyka, aktualni mistrzowie Polski pokonali gorzowian 48:42. W tym meczu zabrakło kapitana FOGO Unii, Piotra Pawlickiego, a Stal jechała bez kontuzjowanego Martina Vaculika. Osłabienie drużyn można uznać za status quo. Co nas czeka w niedzielę w Lesznie? – Przegraliśmy dwoma punktami, ale karta jest otwarta. Będziemy walczyć. Jeżeli się jedzie finał i chce się zdobyć złoto, to trzeba mocno cisnąć – powiedział dla speedwayekstraliga.pl Piotr Baron.

sobota 29.09
19:15 FOGO Unia Leszno – CASH BROKER Stal Gorzów (live nSport+)
Bilety: WYPRZEDANE

Klub FOGO Unia przestrzega przed zakupem biletów od osób trzecich. Bilet internetowy można wydrukować ile razy się chce po jego zakupie, a z kolei inne bilety można chociażby skserować czy zeskanować. Na bramie wejściowej bilet z unikatowym kodem kreskowym można odbić tylko raz. Może okazać się, że bilet został skasowany wcześniej i wejście na stadion nie będzie możliwe.

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Przewodniczący jury: Marek Wojaczek, Komisarz techniczny: Rafał Błażej Demski
Delegat SE: Wojciech Stępniewski,  Koordynator SE: Piotr Otremba
Delegat SE ds. bezpieczeństwa: Tomasz Kucharski

Gdy kurz po ostatnim biegu w Lesznie już opadnie, w Zielonej Górze zacznie się operacja „PGE Ekstraliga 2019”. W meczu barażowym o prawo startu w kolejnym sezonie Falubaz Zielona Góra zmierzy się z ROW Rybnik. Trener Adam Skórnicki postawił na pary Zengota – Thorssell oraz Protasiewicz – Jepsen Jensen. Za Patryka Dudka, który przechodzi rehabilitację złamanej ręki, będzie stosowane zastępstwo zawodnika. – Patryk poprowadzi nas do boju, wspólnie z naszymi kibicami na trybunach. Zdajemy sobie sprawę, że czas po operacji jest zbyt krótki i ryzyko jest zbyt duże, by już pojawił się na torze. Jesteśmy pełni nadziei, że na rewanżowe spotkanie Patryk będzie na tyle dysponowany, by walczyć o punkty – powiedział Skórnicki.

ROW Rybnik w seniorskim zestawieniu pojedzie w identycznym ustawieniu jak podczas finału Nice 1.LŻ. Liderami drużyny są Kacper Woryna i Troy Batchelor. Mocnym punktem gości może być Andriy Karpov, który w Zielonej Górze spędził dwa sezony. Do formacji młodzieżowej wraca Lars Skupień.

niedziela 30.09
15:30 Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik (live nSport+)
Bilety: ulgowy od 15 zł, normalny od 25 zł do kupienia TUTAJ 

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru:  Arkadiusz Kalwasiński
Przewodniczący Jury: Andrzej Polkowski, Komisarz techniczny:  Rafał Wojciechowski

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE ze spotkania FOGO Unia Leszno – CASH BROKER Stal Gorzów, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis finałowego spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy równiez do #TyperPGEE. W magazynie nSport+ wybierzemy Rajdera Finałów.

W piątek (28 września) odbędzie się również finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Zawodnicy ścigać się będą w Pardubicach i będzie to ostatnia runda tegorocznego cyklu. Liderem jest Maksym Drabik, który broni również mistrzowskiego tytułu sprzed roku.

Drabik ma sześć punktów przewagi nad drugim Bartoszem Smektałą i to prawdopodobnie pomiędzy tą dwójką rozstrzygnie się sprawa złotego i srebrnego medalu. Z kolei o brązowy krążek walczy Dominik Kubera. Junior FOGO Unii Leszno traci do trzeciego Roberta Lamberta 5 punktów. Transmisja z zawodów o godz. 19:00 na Eleven Sports 2.

Piotr Kaczmarek