W piątek początek maratonu z PGE Ekstraligą (zapowiedź meczów 1. rundy)

Fot. Ewelina Włoch

Cały weekend z najlepszą żużlową ligą świata! PGE Ekstraliga jedzie w piątek, sobotę i niedzielę. Kibice czarnego sportu mogą się przygotować na długi weekend pełen żużlowych emocji. Co ciekawego pierwszego dnia maratonu?

23.04 (godz. 18:00) MOTOR Lublin – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od godz. 17:30)

Studio: Anita Mazur, Dawid Lampart
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Mikołaj Kruk

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

W poprzednim sezonie emocji na torze w Lublinie nie brakowało i również dobry speedway dla oka ma być w tym roku. Dominik Kubera zadebiutuje w MOTORZE Lublin. Drużyny z Lublina i Częstochowy to ambitne i waleczne ekipy, które w tym sezonie celują w walkę o medale. Bezpośrednie starcie powinno dostarczyć nam sporo emocji. Rywalizacja byłych „leszczyńskich byków” Bartosz Smektała vs. Dominik Kubera może być ozdobą tego meczu. Nie mnie emocji będzie w biegach z udziałem Lindgrena i Madsena z Lagutą i Michelsenem.

23.04 (godz. 20:30) ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – BETARD SPARTA Wrocław
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od godz. 20:15)

Studio: Marcelina Rutkowska, Ryszard Dołomisiewicz
Komentarz: Piotr Olkowicz, Maciej Markowski
Reporter: Marcin Musiał

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Aleksander Janas

Artem Laguta wraca do Grudziądza, ale na razie tylko na jeden mecz w kevlarze BETARD SPARTY Wrocław. Przez ostatnie 6 sezonów, Rosjanin dzielił i rządził na torze przy ulicy Hallera. Jak będzie teraz, gdy zmienił barwy klubowe? W dobrej formie na początku sezonu jest Nicki Pedersen. Duńczyka teraz czeka ciężkie zadanie w każdym biegu – jak nie Janowski, to Laguta, a jeszcze jest były mistrz świata Tai Woffinden. Drużyna z Wrocławia przez wielu ekspertów jest przemierzana nie tyle co do walki o medale, ale o skuteczną walkę w finale. Czy ekipa prowadzona przez Dariusza Śledzia pokaże swoją moc?

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 18 500 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

Piotr Kaczmarek