W Ostrowie mecz za „sześć punktów”. Ważne starcie w Gorzowie (zapowiedź #OSTCZE i #GORTOR)

Fot. Patryk Kowalski

Na studiach dziennikarskich uczą, żeby tytuł artykułu pisać na końcu, po stworzeniu całego tekstu, bo nigdy nie wiadomo, czy w trakcie pisania do głowy nie przyjdzie inny pomysł. I mają rację. Przygotowując tę zapowiedź tytuł wyjściowo brzmiał „Czy Ostrów wykorzysta szansę”.

Niedziela w PGE Ekstralidze będzie stać pod znakiem rywalizacji drużyn, które do tej pory nie mogą być w 100% zadowolone ze swojej postawy. Do tego grona dołącza ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski, która nie może być zadowolona w ogóle. Beniaminek PGE Ekstraligi po raz drugi zaprezentuje się na domowym torze, szukając pierwszych w tym sezonie punktów podczas starcia z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM Częstochowa. Ostrowianie oba dotychczasowe mecze kończyli na tarczy – podobnie jak ich niedzielni rywale.

Trudno zatem nie poszukać w tym spotkaniu podtekstu pod tytułem „mecz za sześć punktów”. Gospodarze do tej pory byli tłem w potyczkach z ZOOLESZCZ GKM Grudziądz i FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń. Analizując jednak dotychczasową postawę ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA, pytanie „jak nie teraz, to kiedy?” samo ciśnie się na usta.

Obie drużyny borykają się z szeregiem problemów. W Ostrowie brakuje punktów zawodników innych niż Chris Holder i Grzegorz Walasek. W Częstochowie kibice i działacze z pewnością są stęsknieni za lepszą postawą Jakuba Miśkowiaka i zapewne też Bartosza Smektały. Ostrowianie z pewnością nie stoją w tym meczu na straconej pozycji. Jeśli mają gdzieś szukać ligowych punktów w sezonie 2022, to wydaje się że będą to domowe potyczki.

24.04, godz. 16:30
ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa
LIVE w CANAL+ SPORT 5

Studio: Michał Łopaciński, Marek Cieślak
Komentarz: Michał Mitrut, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Maciej Głód

Coś do udowodnienia będą mieli też bohaterowie drugiego niedzielnego meczu. Gospodarze z Gorzowa w tym sezonie słodyczy zwycięstwa jeszcze nie posmakowali. Ekipa Stanisława Chomskiego może zatem rozpocząć sezon 2022 od dwóch porażek, a to sprawia, że do walki z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM Toruń przystąpią dodatkowo zmotywowani.

28 maja 2021 roku, MOJE BEMRUDY STAL pokonała torunian 50:40. Do zwycięstwa wówczas poprowadził ich kwartet Bartosz Zmarzlik (13 punktów), Martin Vaculik, Szymon Woźniak i Anders Thomsen (po 10 punktów). Dla gości najwięcej punktów zdobył Jack Holder (12). Torunianie co prawda mają w tym sezonie jedno zwycięstwo na koncie, ale odniesione po pierwsze nad beniaminkiem, a po drugie w stylu, który kibiców raczej nie porwał.

24.04, godz. 19:15
MOJE BERMUDY STAL Gorzów – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń
LIVE w CANAL+ SPORT 5

Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Tomasz Gollob
Reporterka: Kinga Sylwestrzak

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Tomasz Kania