PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

W niedzielę wracamy na ligowe tory

Po ligowej przerwie związanej z  LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland wracamy na tory najlepszej żużlowej ligi świata! Emocji w  PGE Ekstralidze nie zabraknie. Odbędą się dwa mecze: MRGARDEN GKM Grudziądz – BETARD Sparta Wrocław i CASH BROKER Stal Gorzów – FOGO Unia Leszno.
Po upadku w meczu BETARD Sparty Wrocław z CASH BROKER Stalą Gorzów, Krzysztof Kasprzak doznał złamania obojczyka. W tej sytuacji włodarze Mistrza Polski zdecydowali wypożyczyć się z  Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Linusa Sundstroema. „Stary znajomy” w debiucie o punkty łatwo mieć nie będzie, gdyż CASH BROKER Stal Gorzów w hicie kolejki podejmie FOGO Unię Leszno. Po słabych występach w dwóch ostatnich spotkaniach w Lesznie Piotra Pawlickiego, menedżer Piotr Baron nie zdecydował się na zmianę w składzie. Może to oznaczać kolejne spotkanie na ławce rezerwowych dla Grzegorza Zengoty.  – Unia Leszno to drużyna, która jeszcze do tej pory nie pokazała pełni oblicza, na jakie ją stać. Kluczowa będzie kwestia dopasowania do toru, a będzie to nowość, gdyż pojedziemy w typowo letnich temperaturach – powiedział na konferencji prasowej, trener CASH BROKER Stali Gorzów, Stanisław Chomski.

Kontuzji nabawił się również Vaclav Milik, który podczas trzeciej rundy czeskiej Extraligi na torze w Żarnowicy w wyniku upadku doznał pęknięcia kości piszczelowej. W środę żużlowiec BETARD Sparty Wrocław przeszedł zabieg zespolenia kości za pomocą śrub. Kontuzja Czecha umożliwi debiut w barwach Sparty, Szymona Woźniaka. MRGARDEN GKM Grudziądz na stadionie przy „H4” czuje się bardzo dobrze i już nie raz potrafił urwać punkty wyżej notowanym drużynom. Na torze w Grudziądzu już nie raz byliśmy świadkami fantastycznego widowiska i liczymy na podobne emocje w niedzielę. Podopieczni Rafała Dobruckiego będą chcieli udowodnić, że wygrana w Lesznie to nie był przypadek, a porażka w końcowej fazie meczu ze Stal Gorzów to był tylko wypadek przy pracy.

W drogę po pierwsze punkty w PGE Ekstralidze do Częstochowy udadzą się żużlowcy Get Well Toruń. Takiego początku sezonu w wykonaniu toruńskich zawodników nikt się nie spodziewał. Trener Jacek Gajewski nie znalazł do tej pory optymalnego zestawienia, dlatego na mecz w Częstochowie Grzegorz Walasek pojedzie w miejsce Pawła Przedpełskiego. Beniaminek rozgrywek Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa przed startem ligowych rozgrywek zapowiadał, że punktów trzeba szukać przede wszystkim w domowych spotkaniach. W niedzielę pod Jasną Górą spotkają się dwie drużyny, które jak tlenu potrzebują punktów, a to zapowiada nam emocje na torze.

ROW Rybnik podejmie na własnym torze  Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, a dla obu drużyn jest to ważne spotkania, gdyż  w ligowej tabeli mają po jednym zwycięstwie. Zmartwieniem trenera Marka Cieślaka jest na pewno postawa po upadku  Andriya Karpova. Zawodnik Falubazu upadł w meczu ligi szwedzkiej i wycofał się z zawodów. Kompleksowe badania wykluczyły niepokojące informacje o złamaniu nogi. ROW to drużyna nieobliczalna, zwłaszcza na własnym owalu. Lider cyklu SGP Fredrik Lindgren, rewelacja sezonu Kacper Woryna i skuteczni Fricke i Laguta – ten kwartet będzie chciał sprawić niespodziankę, jaką będzie zwycięstwo nad Falubazem.

WŁÓKNIARZ VITROSZLIF CROSSFIT CZĘSTOCHOWA – GET WELL TORUŃ (niedziela, 16.30, live nSport+): aktualizacja: mecz odwołany.

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa

 1. Leon Madsen
 2. Rune Holta
 3. Sebastian Ułamek
 4. Andreas Jonsson
 5. Matej Zagar
 6. Oskar Polis

Get Well Toruń

 1. Chris Holder
 2. Michael Jepsen Jensen
 3. Adrian Miedziński
 4. Grzegorz Walasek
 5. Greg Hancock
 6. Daniel Kaczmarek

Sędzia: Wojciech Grodzki, Komisarz: Jacek Woźniak

MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ – BETARD SPARTA WROCŁAW (niedziela, 16.30): aktualizacja, mecz na żywo w nSport+

MRGARDEN GKM Grudziądz

 1. Krystian Pieszczek
 2. Antonio Lindbaeck
 3. Rafał Okoniewski
 4. Krzysztof Buczkowski
 5. Artem Laguta
 6. Mateusz Rujner

BETARD Sparta Wrocław

 1. Tai Woffinden
 2. Szymon Woźniak
 3. Maciej Janowski
 4. Tomasz Jędrzejak
 5. Andzej Lebedevs
 6. Maksym Drabik

Sędzia: Ryszard Bryła, Komisarz: Tomasz Welc

CASH BROKER STAL GORZÓW –  FOGO UNIA LESZNO (niedziela, 19.00, live nSport+)

 

CASH BROKER Stal Gorzów

 1. Niels Kristian Iversen
 2. Linus Sundstroem
 3. Przemysław Pawlicki
 4. Martin Vaculik
 5. Bartosz Zmarzlik
 6. Rafał Karczmarz

FOGO Unia Leszno

 1. Emil Sayfutdinov
 2. Peter Kildemand
 3. Piotr Pawlicki
 4. Janusz Kołodziej
 5. Nicki Pedersen
 6. Bartosz Smektała

 Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz:  Aleksander Janas

ROW RYBNIK – EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA (niedziela, 19.00), aktualizacja: mecz odwołany.

ROW Rybnik

 1. Damian Baliński
 2. Fredrik Lindgren
 3. Max Fricke
 4. Tobiasz Musielak
 5. Grigorij Laguta
 6. Kacper Woryna

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

 1. Patryk Dudek
 2. Jarosław Hampel
 3. Jason Doyle
 4. Andriy Karpov
 5. Piotr Protasiewicz
 6. Alex Zgardziński

Sędzia:  Paweł Słupski, Komisarz: Krzysztof Okupski

Piotr Kaczmarek
Fot. Zuzanna Kloskowska