W niedzielę VII runda #PGEE i derbowy hit

Hitem VII rundy PGE Ekstraligi będą 95. Derby Ziemi Lubuskiej, w których FALUBAZ Zielona Góra podejmie CASH BROKER STAL Gorzów. Przez ostatnie trzy sezony w rundzie zasadniczej najlepszej żużlowej ligi świata w lubuskim było bezkrólewie i żadna z drużyn nie inkasowała punktu bonusowego. Jak będzie teraz? Akt pierwszy już w niedzielę.
Derby Lubuskie od wielu lat elektryzują i na długo przed samym meczem budzą nie tylko kibiców w całym województwie, ale i na świecie. Już w najbliższą niedzielę kolejna odsłona tego niesamowitego pojedynku między dwoma lubuskimi drużynami. W historii tych spotkań zanotowaliśmy ogółem 52 zwycięstwa Gorzowa i 36 Zielonej Góry oraz 6 remisów. Małymi punktami wygrywa Stal z Falubazem w stosunku 4380:3903. Na to spotkanie próżno szukać rewolucji w składach obu zespołów. Trener Stanisław Chomski zdecydował się jedynie na zmianę w formacji juniorskiej, gdzie Alana Szczotkę zastąpi Hubert Czerniawski.

Równie ciekawie jak w Winnym Grodnie zapowiada się mecz pod Jasną Górą, gdzie forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa zmierzy się z GET WELL Toruń. Marek Cieślak zdecydował się wrócić do sprawdzonego ustawienia swojego zespołu. Fredrik Lindgren wraca do pary z Adrianem Miedzińskim, a prowadzącym parę z juniorami będzie Matej Zagar. W Częstochowie wszyscy zadają sobie pytanie, czy słabszy występ w ostatniej kolejce Fredrika Lindgrena to był jednorazowy epizod. Spotkanie w szwedzkiej Elitserien i 12 punktów plus 2 bonusy lidera WŁÓKNIARZA może uspokoić. Jacek Frątczak po ostatnim meczu, w którym doszło do konfliktu w parku maszyn, rozdzielił parę Rune Holta – Daniel Kaczmarek. W duecie z juniorem pojedzie Chris Holder, a w pierwszej parze zobaczymy Jasona Doyle’a i Pawła Przedpełskiego.

Do Leszna wracają Nicki Pedersen i Peter Kildemand, którzy z GRUPĄ AZOTY UNIĄ Tarnów powalczą o jak najlepszy wynik z niepokonaną w tym sezonie FOGO UNIĄ Leszno. Trener Piotr Baron stawia na sprawdzone ustawienie lidera PGE Ekstraligi. W drużynie z Tarnowa trener Paweł Baran wprowadził kosmetyczną zmianę w formacji juniorskiej, gdzie numerami startowymi zamienił Rolnickiego i Knapika. W spotkaniu BETARD SPARTA Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz ponownie na „ławce rezerwowych” zobaczymy Andzeja Lebedevsa. Max Fricke został ustawiony jako prowadzący parę z juniorami, a w parze z Woffindenem zobaczymy Damiana Dróżdża. Trener Robert Kempiński dokonał jednej zmiany w formacji młodzieżowej, gdzie za Dawida Wawrzyniaka awizowany jest Damian Lotarski.

19:00 forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa – GET WELL Toruń (live nSport+ HD)
Sędzia:
Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód
Bilety: ulgowy 25 zł, normalny 35 zł do kupienia TUTAJ

19:00 FOGO UNIA Leszno – GRUPA AZOTY UNIA Tarnów
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: ulgowy od 22 zł, normalny od 32 zł do kupienia TUTAJ

16:30 FALUBAZ Zielona Góra – CASH BROKER STAL Gorzów (live nSport+ HD)
Sędzia:
Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: ulgowy od 35 zł, normalny od 45 zł do kupienia TUTAJ

16:30 BETARD SPARTA Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz
Sędzia:
Piotr Lis
Komisarz toru: Tomasz Welc
Bilety: ulgowy od 25 zł , normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE ze wszystkich ligowych spotkań, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu, a w kończącym ligową kolejkę magazynie w nSport+ na profilu FB Rajdera Kolejki. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE.

Piotr Kaczmarek
Fot. Zuzanna Kloskowska