W marcu nowa kampania Eliga Manager

Ponad 70.500 aktywnych managerów w kampanii 2020, 45 proc. badanych fanów ligi brało udział w grze, a 87 proc. z nich ocenia ją pozytywnie – to liczby podsumowujące ubiegłoroczne zmagania. W drugiej połowie marca w Eliga Manager rozpocznie się sezon 2021, w którym wprowadzone zostaną nowości dla kibiców.

O dokładnym terminie aktualizacji aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, gdzie gra będzie dostępna całkowicie za darmo, poinformujemy wkrótce w mediach społecznościowych Eliga Manager na Facebooku i Twitterze.

Jedną z nowości w grze będą grupy prywatne, gdzie gracze będą mogli rywalizować ze znajomymi o miano najlepszego. W nowej kampanii, w każdej grupie prywatnej (maksymalnie 30 członków), będzie można rozgrywać pojedynki „head to head”. Wystarczy wysłać zaproszenie do znajomego, który znajduje się w grupie, następnie wymagana jest akceptacja drużyny przeciwnej i w najbliższej rundzie otrzymuje się możliwość zmierzenia się o punkty do tabeli. Takie pojedynki będą wpływały na klasyfikację wyłącznie w grupie prywatnej.

Druga nowość to wprowadzenie funkcji kapitana, którego kibice będą mogli wybierać zarówno w momencie tworzenia zespołu, jak i przed każdą kolejką Eliga Manager. Bonusy kapitana będą liczone podwójnie.

Dodatkowo do klasyfikacji gry wliczane będą punkty bonusowe zawodników, zdobyte podczas realnych spotkań PGE Ekstraligi 2021. Będzie to miało bardzo duże znaczenie, ponieważ zmieniono zasady klasyfikacji zespołów.

Od kampanii 2021 małe punkty zawodników (punkty „torowe”) wraz z bonusami będą pierwszym warunkiem klasyfikowania drużyn w tabeli. Dopiero kolejnym będą tzw. duże punkty, a te wynikają ze zdobycia przez zawodników punktów na torze – ale bez bonusów. Jeżeli drużyna wystawiona na daną kolejkę w Eliga Manager wywalczy 45 punktów, to gracz do swojego dorobku dopisze 1 „duży” punkt, a jeżeli 46 punktów lub więcej – 2 „duże” punkty.

Limit KSM pozostanie w nowej kampanii niezmienny i będzie wynosić 41 punktów, jednak gracze będą mieli możliwość wykupienia trzech pakietów dodatkowych KSM za wirtualną walutę SPEED CASH. Pakiety dostępne będą tylko w trakcie okien transferowych, a w jednym okresie będzie można kupić jeden z nich:

+0,500 KSM
+1,000 KSM
+1,500 KSM

W nowej kampanii bez zmian pozostanie liczba zawodników w kadrze, która wynosić będzie 10, w tym 7 zawodników krajowych (w tym minimum 3 zawodników młodzieżowych) i 3 zawodników obcokrajowców.  Natomiast drużyna składać się będzie z 8 zawodników – co najmniej 5 krajowych (wliczając dwóch młodzieżowców) oraz rezerwowy U23 (Polak lub obcokrajowiec). Zgodnie z rzeczywistym regulaminem, jeden z żużlowców w drużynie musi być zawodnikiem U24 (Polak lub obcokrajowiec).