W Lublinie o pierwszy punkt, a w Zielonej Górze o podtrzymanie passy – zapowiedź niedzieli w PGE Ekstralidze

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Jeszcze dobrze nie opadł kurz po pierwszy spotkaniach PGE Ekstraligi, jeszcze dobrze w komentarz po inauguracji  rozgrywek najlepszej żużlowej ligi świata nie wypowiedzieli się wszyscy eksperci, a my jedziemy dalej! Żużlowa niedziela w nSport+ zapowiada się bardzo ciekawie.

Będzie to pierwsza ligowa kolejka PGE Ekstraligi, którą na żywo zobaczą kibice na stadionie. W dobie pandemii w związku z obowiązującym limitem kibiców przebywających na stadionie ograniczono liczbę kibiców do 25% pojemności stadionu.

Mecz w Lublinie to będzie starcie dwóch rozczarowanych po inauguracji PGE Ekstraligi. Zarówno w Gorzowie liczyli na rozpoczęcie sezonu od zwycięstwa na swoim torze, a w Lublinie, po transferach poczynionych zimą, nikt nie spodziewał się tak jednostronnego i przegranego meczu we Wrocławiu. Trener Stanisław Chomski zdecydował się na przesunięcie Bartosza Zmarzlika pod numer 5, a skład otworiera Krzysztof Kasprzak.  To, czy pojedzie Niels Kristian Iversen jest wielką niewiadomą. Duńczyk ma przejść badania lekarskie, po których zapadnie decyzja o jego starcie. W Lublinie nie będzie za to walki o skład na treningach i już wcześniej ogłoszono, że Jakub Jamróg nie otrzyma swojej szansy w tym meczu i zastąpi go Paweł Miesiąc.

16:30 Motor Lublin – MOJE BERMUDY Stal Gorzów
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Michał Łopaciński, Piotr Świderski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Tomasz Bajerski
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Michał Wojaczek

W niedzielny wieczór starcie dwóch drużyn, które od pewnych zwycięstw otworzyły sezon PGE Ekstraligi. Zamiana miejscami Doyle’a i Madsena oraz juniorów to jedyne roszady w składzie ELTROX Włókniarza Częstochowa na które zdecydował się trener Marek Cieślak. Sporo zmian w ustawieniu dokonał za to Piotr Żyto. W porównaniu z meczem w Rybniku, który RM SOLAR Falubaz Zielona Góra wygrał 53:36, tylko Martin Vaculik i Piotr Protasiewicz zachowali swoje numery startowe.

21.06, godz. 19:15 RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – ELTROX Włókniarz Częstochowa
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Grzegorz Zengota
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Informacje na temat biletów i wejścia na stadion na specjalnie oznaczone miejsca TUTAJ.

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Ponad 16.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do inauguracji PGE Ekstraligi w grze Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Piotr Kaczmarek