W końcu na prostej! [Zapowiedź Eliga Manager #7]

Mamy to! To moment tego sezonu, tuż przed zakończeniem pierwszej rundy zmagań PGE Ekstraligi, gdy wszystkie zespoły rozegrały równą liczbę spotkań. W końcu jesteśmy „na czysto” z punktacją, w końcu mamy pełen przekrój postawy naszego zespołu. W intensywny okres musimy wkroczyć więc z przytupem!

Dlaczego wybór składu może być trudny?

Sytuacja jest jednak nieco trudniejsza, ponieważ okno transferowe zamknięte jest aż do 29 czerwca. Przez najbliższy miesiąc możemy więc dokonywać roszad tylko wewnątrz naszego składu. Zamknięte niedawno okno wykorzystałem, aby dokupić dodatkowy KSM swojej drużynie, pozostawiając skład bez zmian. Postanowiłem zaufać swojej wyrównanej drużynie – każdy z żużlowców ma jeszcze spore rezerwy, które mam nadzieję, szybko uruchomi.

Patrząc na terminarz, jest to dość specyficzna kolejka. Wiele niewiadomych i pytań, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak pojedzie na własnym torze ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa? W jakiej formie będą podrażnieni żużlowcy MOJE BERMUDY STALI Gorzów? Na co będzie stać FOGO UNIĘ Leszno w Lublinie?

Na kogo zwrócić uwagę przed 7. kolejką PGE Ekstraligi?

Do Częstochowy przyjeżdża potrzebujący punktów ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz. Liczę, że Leon Madsen zdoła ustabilizować swoją dyspozycję, a pozytywnym zaskoczeniem okaże się Bartosz Smektała, wciąż szukający odpowiednich przełożeń. W zespole gości liczyć można na Nickiego Pedersena i Kennetha Bjerre.

W zespole z Gorzowa na pewno sporo będą chcieli udowodnić Bartosz Zmarzlik, który przywiózł ostatnio pierwsze 0 w tym sezonie  (i to na własnym torze!) oraz Martin Vaculik. Ciekawą opcją może być natomiast Wiktor Jasiński, który systematycznie zyskuje na prędkości i zgłasza akces do więcej niż trzech wyjazdów na tor. Wśród gości na pewno można stawiać na Jacka Holdera.

MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra i BETARD SPARTA Wrocław zmierzą się w Zielonej Górze. Gospodarze szukają punktów i formy, a goście na torze przy ul. Wrocławskiej nie mieli zazwyczaj problemów z odczytaniem warunków torowych. Maciej Janowski jest w tym sezonie w niesamowitej formie, podobnie jak Artem Laguta. Wśród gospodarzy na pewno będzie można liczyć na duet Patryk DudekMax Fricke.

Hit kolejki w Lublinie pomiędzy Motorem a FOGO UNIĄ Leszno też ma sporo znaków zapytania. Gospodarze świetnie wykorzystywali do tej pory atut własnego toru, ale goście mają znakomity, wyrównany skład. Spotkanie zapowiada się więc arcyciekawie. Wśród gości można liczyć na solidnych seniorów, a u gospodarzy języczkiem u wagi mogą okazać się juniorzy, Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak.

Jak będzie wyglądał mój skład na 7. kolejkę Eliga Manager?

Tym razem w moim składzie nie dojdzie do większych roszad. Po dokupieniu KSM postanowiłem dać szansę do tej pory rezerwowemu Piotrowi Pawlickiemu, który zastąpi Mateja Zagara. Na kapitanie wciąż Janusz Kołodziej, a w składzie Maciej Janowski i Leon Madsen. To będzie trudna kolejka, ale na pewno taka, której rozstrzygnięcia będziemy mogli śledzić z wypiekami na twarzy. Powodzenia!

Błażej Kowol