W Grudziądzu walka o utrzymanie – zapowiedź XIII rundy #PGEE

Przed nami XIII runda i walka o utrzymanie w najlepszej żużlowej lidze świata wkracza w decydujący moment. Czy w niedzielę poznamy drużynę, która opuści szeregi PGE Ekstraligi? Matematyka mówi tak, a co wydarzy się na torze? Kamery nSport+ zagoszczą w Grudziądzu na starciu MRGARDEN GKM z FALUBAZEM Zielona Góra oraz w Tarnowie, gdzie GRUPA AZOTY UNIA zmierzy się z forBET WŁÓKNIARZEM Częstochowa.

Trener Marek Cieślak nie wprowadził żadnych zmian w składzie i postawił na identyczne ustawienie forBET WŁÓKNIARZA Częstochowa, jak w ostatnim wygranym 52:38 meczu z FALUBAZEM Zielona Góra. W formacji GRUPA AZOTY UNIA Tarnów trener Paweł Baran wrócił do ustawienia z Nickim Pedersenem pod „9”, a Kenneth Bjerre pojedzie z juniorami. W pierwszym meczu forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa wygrał 54:36.

17:00 GRUPA AZOTY UNIA Tarnów – forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa (live nSport+)
Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Bilety: ulgowy od 20 zł, normalny od 30 zł do kupienia TUTAJ.

Rewolucji w składzie przed jednym z najważniejszych spotkań w sezonie dokonał Adam Skórnicki. Pierwszą parę FALUBAZU Zielona Góra stworzą Jacob Thorssell i Piotr Protasiewicz, w drugiej zobaczymy polski duet Patryk Dudek – Grzegorz Zengota, a z juniorami pojedzie Michael Jepsen Jensen. W formacji młodzieżowej FALUBAZU brakuje Sebastiana Niedźwiedzia, który nadal przechodzi rehabilitację po kontuzji kostki. Na zmiany zdecydował się również Robert Kempiński, który zdecydował, że Antonio Lindbaeck pojedzie w pierwszej parze z Kaiem Huckenbeckiem. Drugi seniorski duet MRGARDEN GKM Grudziądz stworzą Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski. W pierwszym meczu rozegranym w Zielonej Górze wygrał FALUBAZ 53:37.

19:30 MRGARDEN GKM Grudziądz –  FALUBAZ Zielona Góra (live nSport+)
Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

W myśl powiedzenia trenera Kazimierza Górskiego „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”, w Toruniu cały czas wierzą, że uda się awansować do fazy play-off. Podopieczni Jacka Frątczaka muszą w niedzielę wygrać za trzy punkty, by przedłużyć swoje szanse w walce o strefę medalową. W awizowanym składzie  GET WELL Toruń pojawił się Aleks Rydlewski, którego od pierwszego biegu we Wrocławiu będzie zastępował Jack Holder. W ustawieniu składu BETARD SPARTA Wrocław trener Rafał Dobrucki zdecydował się na zmiany. W parze z Maciejem Janowski pojedzie Max Fricke, a z juniorami zobaczymy Vaclava Milika. W pierwszym meczu w Toruniu wygrał GET WELL 47:43.

19:30 BETARD SPARTA Wrocław – GET WELL Toruń
Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

W przypadku przełożenia finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Outrup na 19 sierpnia, mecz odbędzie się 24 sierpnia. Więcej w Komunikacie PGE Ekstraligi.

Mecz CASH BROKER Stali Gorzów z FOGO UNIĄ Leszno został rozegrany awansem 27 lipca i zakończył się remisem 45:45.

W związku ze śmiercią Tomasza Jędrzejaka podczas meczów 13. rundy rozgrywek PGE Ekstraligi zostaną wprowadzone zmiany do scenariusza:
– brak oprawy muzycznej i artystycznej podczas całych zawodów oraz przed ich rozpoczęciem
– uczczenie minutą ciszy pamięci Tomasza Jędrzejaka przed rozpoczęciem prezentacji

Jednocześnie Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. rekomenduje możliwość stosowania przez zawodników podczas meczów 13. rundy DMP czarnych opasek żałobnych na ramię.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE ze wszystkich ligowych spotkań, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu, a w kończącym ligową kolejkę magazynie w nSport+ na profilu FB Rajdera Kolejki. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE.

Piotr  Kaczmarek