W Grudziądzu rządzi Artem Laguta (klasyfikacja indywidualna #PGEE)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

MRGARDEN GKM Grudziądz zajął w tym sezonie PGE Ekstraligi 6. miejsce. Liderem zespołu okazał się Artem Laguta, który po raz kolejny zakończył rozgrywki z wysoką średnią. Świetna jazda Rosjanina dała mu trzecią pozycję w klasyfikacji indywidualnej najlepszej ligi świata.

Porównując wyniki Artema Laguty do sezonu 2017, to zanotował spadek o jedną pozycję. Z kolei jego średnia okazała się wyższa, niż rok temu (2017 – 2.236/bieg, 2018 – 2.390/bieg). W minionych rozgrywkach Rosjanin pojechał we wszystkich 14. spotkaniach rundy zasadniczej. Zdobył w nich 180 punktów i 4 bonusy.

Żużlowiec MRGARDEN GKM Grudziądz wystartował w 77. biegach. Wygrał w nich 44 razy, a na drugiej lokacie przejeżdżał w 20. wyścigach. Trzecią pozycję zajmował 8-krotnie, z kolei w 5. gonitwach dojeżdżał do mety ostatni.

Laguta jest drugim, po Leonie Madsenie, zawodnikiem z pierwszej „piątki”, który przez sezon PGE Ekstraligi zakończył bez defektu, upadku, dotknięcia taśmy, wykluczenia i przekroczenia limitu dwóch minut. Dodatkowo żużlowiec największy progres w klasyfikacji zanotował w ubiegłym roku, kiedy to awansował z 18. lokaty na 3. pozycję.

Rosjanin zajął również 6. miejsce w tegorocznym cyklu FIM Speedway Grand Prix i zobaczymy go w kolejnej odsłonie zmagań. Pierwsza runda Grand Prix odbędzie się 18 maja 2019 roku w Warszawie na PGE Narodowym. Bilety na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland są cały czas w sprzedaży na kupbilet.pl. Dodatkowo także w punktach sprzedaży bezpośredniej: Empik, STS i Kolporter.