W finale są tylko dwa miejsca. Dla kogo? – zapowiedź rewanżowych spotkań półfinałowych PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Czas na pierwsze odpowiedzi w najlepszej żużlowej lidze świata. W niedzielę dowiemy się, kto pojedzie w wielkim finale PGE Ekstraligi, a kto będzie musiał zadowolić się walką o brązowy medal. W pierwszych spotkaniach półfinałowych STELMET Falubaz Zielona Góra wygrał z BETARD Spartą Wrocław 48:42, a FOGO Unia Leszno pokonała forBET Włókniarza Częstochowa 54:36.

Po pierwszym meczu to mistrzowie Polski są bliżej awansu do finału PGE Ekstraligi. FOGO Unia pokonała w Częstochowie forBET Włókniarza 52:38. Liderami leszczynian byli Emil Sayfutdinov (13 w 5 biegach) i Piotr Pawlicki (12 w 5 biegach). W drużynie częstochowskich lwów najlepiej punktowali Leon Madsen (15 w 6 biegach) oraz Paweł Przedpełski (7+2 w 5 biegach). Przed rewanżem Marek Cieślak zaskoczył ustawieniem par i pierwszy raz w tym sezonie Madsen stworzy duet z Adrianem Miedzińskim, a Przedpełski został prowadzącym parę z Fredrikiem Lindgrenem. W zespole FOGO Unii Leszno Piotr Baron postawił na sprawdzone ustawienie swojego zespołu.

16:30 FOGO Unia Leszno – forBET Włókniarz Częstochowa
LIVE Eleven Sports 2 (studio od 16:15)
Studio: Anita Mazur
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Maciej Głód
Przewodniczący Jury: Andrzej Polkowski, Komisarz Techniczny: Błażej Demski

STELMET Falubaz pokonał BETARD Spartę 48:42 w pierwszym meczu półfinałowym PGE Ekstraligi. Najlepiej punktującymi zawodnikami spotkania obu zespołów byli Michael Jepsen Jensen (13) oraz Tai Woffinden (10). Przed rewanżem trenerzy obu zespołów dokonali tej samej korekty w ustawieniu i zamienili numerami startowymi swoich juniorów. – Zdajemy sobie sprawę, że będzie to najważniejszy mecz tego sezonu. Na razie trzymamy jednak ciśnienie i zdajemy sobie sprawę, że to będzie pojedynek na ostrzach. Marginesu błędu już nie ma. Nie będziemy mieli kolejnego meczu, w którym będziemy mogli się poprawić – powiedział dla falubaz.com Piotr Protasiewicz.

19:30 BETARD Sparta Wrocław – STELMET Falubaz Zielona Góra
LIVE nSport+ (studio od 19:00)
Studio: Michał Łopaciński, Grzegorz Zengota
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Piotr Świderski
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Łukasz Benz

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek, Komisarz Techniczny: Marcin Bordewicz

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu, a także głosujesz na finalistki Miss Startu PGE Ekstraligi 2019. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

7 października odbędzie się Gala PGE Ekstraligi 2019, na której poznamy najlepszego polskiego i zagranicznego zawodnika oraz niespodziankę tegorocznego sezonu najlepszej żużlowej ligi świata. Kibice PGE Ekstraligi w głosowaniu wybiorą również najlepszego juniora, trenera oraz najładniejszy wzór kevlaru. Głosowanie odbywa się na stronie www.speedwayekstraliga.pl oraz w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. Kibice głosować mogą do 23 września do godziny 23:59.

 

Piotr Kaczmarek