W Częstochowie początek zmagań o brązowy medal

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Poznaliśmy już cząstkowe wyniki wielkiego finału PGE Ekstraligi w sezonie 2019, nadszedł zatem czas, aby do rywalizacji przystąpiły drużyny, walczące o brązowy medal tegorocznych rozgrywek. W pierwszym meczu forBET Włókniarz podejmie gości z Zielonej Góry – STELMET Falubaz.

Jeśli kierować się tylko i wyłącznie matematyką, faworytem meczu o brąz powinni być częstochowianie, którzy w tegorocznej rywalizacji z zielonogórzanami są „na plus”. Co prawda nieznaczny, bo 4-punktowy (92:88 w dwumeczu rundy zasadniczej). Jeśli jednak dodać do tego fakt, że goście nie będą mogli skorzystać z usług kontuzjowanego Nickiego Pedersena, a gospodarze przystąpią do meczu w najsilniejszym składzie, to nie można wykluczyć, że prowadzeni przez Marka Cieślaka żużlowcy do rewanżowego meczu będą przystępować z zapasem kilku punktów. Dla zielonogórzan taki scenariusz oznaczałby realizację najgorszego możliwego wariantu. Wsparta Pedersenem i Martinem Vaculikiem drużyna zakończyłaby sezon bez medalu, co z pewnością przy Wrocławskiej byłoby przyjęte jako porażka i rozczarowanie. Z przebiegu sezonu można powiedzieć, że drużyną, która prezentowała wyższą formę byli goście niedzielnego spotkania. Gospodarze do samego końca musieli walczyć o udział w fazie play-off, i wciąż mają sporo do udowodnienia swoim kibicom i sponsorom. Jakim rezultatem zakończy się to spotkanie? Odpowiedź poznamy około godziny 20.

godz. 18:00 forBET Włókniarz Częstochowa – STELMET Falubaz Zielona Góra
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Studio: Marcelina Rutkowska, Daniel Kaczmarek
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Jacek Woźniak, Przewodniczący Jury: Andrzej Polkowski, Komisarz Techniczny: Marcin Bordewicz
Bilety: normalny 45 zł, ulgowy 35 zł – więcej informacji TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu, a także głosujesz na finalistki Miss Startu PGE Ekstraligi 2019. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

7 października odbędzie się Gala PGE Ekstraligi 2019, na której poznamy najlepszego polskiego i zagranicznego zawodnika oraz niespodziankę tegorocznego sezonu najlepszej żużlowej ligi świata. Kibice PGE Ekstraligi w głosowaniu wybiorą również najlepszego juniora, trenera oraz najładniejszy wzór kevlaru. Głosowanie odbywa się na stronie www.speedwayekstraliga.pl oraz w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. Kibice głosować mogą do 23 września do godziny 23:59.

Tomasz Kania