Viktor Kulakov gościem RM SOLAR Falubazu Zielona Góra!

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

25-letni Rosjanin wzmacnia skład RM SOLAR Falubazu Zielona Góra na ostatniej prostej rundy zasadniczej sezonu 2020. Zawodnik eWinner Apatora Toruń ma szansę zadebiutować w zielonogórskim zespole już w najbliższą niedzielę w derbowym z MOJE BERMUDY Stalą Gorzów.

– Przed nami ważne mecze w końcówce rundy zasadniczej, a my potrzebujemy punktów, aby zapewnić sobie jazdę w play-offach. Wzmocnienie drużyny takim zawodnikiem jak Viktor Kulakov da nam większe pole manewru. Wierzę, że Rosjanin będzie w stanie pojechać na ekstraligowym poziomie i zdobędzie dla naszej drużyny ważne punkty. Oczywiście nie przekreślamy innych zawodników. To nie jest tak, że kogoś już teraz odstawiamy. Każdy ma szansę na występ w meczu ligowym. Ostateczna decyzja o składzie w meczu ligowym będzie podejmowana na podstawie wielu składników – powiedział kierownik naszej drużyny Tomasz Walczak.

Viktor Kulakov to jeden liderów toruńskiego eWinner Apatora. W dotychczasowych ośmiu spotkaniach zdobył 94 punkty, co jest drugim wynikiem w całym zespole. Ze średnią 2,550 punktu na bieg zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej wszystkich zawodników startujących na zapleczu PGE Ekstraligi. Tegoroczne wyniki Wiktora to nie przypadek. Już sezon 2019 był dla niego niezwykle udany. Jako zawodnik tarnowskiej Unii zdobył 168 punktów i zakończył sezon ze średnią 2,411 punktu na mecz, co było najlepszym wynikiem w całej pierwszej lidze.

Źródło: zuzel.falubaz.com